ویزا اتریش

اتریش کشوری است با فرهنگی و زبانی شبیه به آلمان ، اتریش کشوری پیشرفته ، شاد ، امن و مدرن است که بسیاری افراد آن را برای مهاجرت انتخاب می کنند ، اما برای ورود قانونی به این کشور نیاز به ویزا اتریش دارید ، این ویزا بسته به اهداف شما متفاوت خواهد بود ، ویزا در واقع مجوزی است که به افراد غیر تبعه اتریش برای ورود و اقامت در این کشور برای مدتی مشخص داده می شود ، بسته به نوع مهاجرت شما ویزاها متغیر خواهند بود ، از ویزای تحصیلی و کاری گرفته تا ویزای جستجوی کار ، هر یک شرایط و ویژگی های خاص خود را دارند ، در این زمینه میتوانید با مشاوران موسسه مهرآفرین مشورت کنید تا روش های اخذ انواع ویزا را برایتان شرح دهند.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  در مبحث مهاجرت و اقامت در کشور های اروپایی، آمریکایی، آسیایی و… اخذ مجوز برای ورود به آن کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ چرا که متقاضیان خارجی در صورت نداشتن مجوز و یا همان ویزا، اجازه ورود به آن کشور را ندارند. مهاجرت و اقامت در اتریش نیز نیازمند اخذ ویزا می باشد. متقاضیان باید با توجه به هدف مهاجرتی شان ویزا اتریش را اخذ نمایند. ویزا در حقیقت مجوزی است که به افراد غیر تبعه اجازه ورود به اتریش را می دهد. در صورتی که متقاضیان با توجه به هدف مهاجرتی شان ویزا اخذ نکرده باشند، ورودشان به اتریش غیر قانونی به حساب می آید و تبعات قانونی به همراه خواهد داشت.

  معمولا اخذ ویزا اتریش کار چندان آسانی نیست و نیازمند آگاهی و دانش مناسبی می باشد. به همین خاطر اکثر متقاضیان مهاجرت قبل از اخذ ویزا با وکلا و مشاورین مهاجرتی مشورت می نمایند. وکیل و مشاور مهاجرتی، فردی است که از جدید ترین قوانین مهاجرت آگاهی دارد و دانش حقوقی بالایی را در زمینه مهاجرت و اقامت در کشور اتریش داراست. به همین خاطر می تواند با بررسی شرایط شما بهترین روش مهاجرتی را پیش روی شما قرار دهد. انتخاب وکیل مهاجرتی از دیگر مسائل مهم در مهاجرت به اتریش به حساب می آید.

  موسسه مهاجرتی مهر آفرین، با گردآوری بهترین و معتبر ترین وکلا و مهاجرتی کار اخذ ویزا و اقامت را برای شما عزیزان آسان کرده است. تنها کافی است با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان و مشاوران خبره ما راهنمایی بخواهید. موسسه ما دارای دو شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد و شما عزیزان می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری با مشاوران ما در ارتباط باشید.

  انواع ویزا اتریش

  اتریش یکی از کشور های مناسب برای مهاجرت و اقامت می باشد که شرایط اقتصادی مناسبی را داراست. این کشور واقع در مرکز اروپا می باشد و با کشور های اتریش، آلمان، ایتالیا، چک، سوئیس، و… همسایه است. زبان رسمی این کشور آلمانی و پایتخت آن وین می باشد. متقاضیان با توجه به هدف مهاجرتی شان باید نسبت به اخذ ویزا اتریش اقدام نمایند. کشور اتریش، ویزا های مختلفی را برای متقاضیان ارائه کرده است که در ادامه به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

  انواع ویزا اتریش عبارت است از:

  1. ویزا اتریش نوع A
  2. ویزا اتریش نوع B
  3. ویزا اتریش نوع C
  4. ویزا اتریش نوع D

  انواع ویزا اتریش

  ویزا اتریش نوع A

  این نوع ویزا مختص به حمل و نقل هوایی از حوزه شنگن می باشد. متقاضیان با اخذ ویزا نوع A می توانند از طریق حوزه شینگن حمل و نقل هوایی داشته باشند.

  ویزا اتریش نوع B

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد دارند از کشوری به کشور دیگر سفر کنند اما در بین سفرشان از کشور های عضو شنگن عبور می کنند. در صورتی که کشور اتریش و یا کشور های عضو پیمان شنگن در مسیر رسیدن فرد به مقصدش باشد، متقاضی باید این نوع ویزا را اخذ نماید. مدت زمان این نوع ویزا 5 روزه است و نوعی ویزا کوتاه مدت به حساب می آید. ویزا های صادر شده در مرز نیز از این دسته ویزا ها به شمار می آیند.

  ویزا اتریش نوع C

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد اقامت موقت را در اتریش دارند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا به متقاضی بستگی دارد. ویزا نوع C می تواند یک ساله، 3 ساله و 5 ساله باشد. ویزا نوع C در دو دسته کلی قرار می گیرد که عبارت است از:

  • ویزا یک بار ورود

  متقاضیان با اخذ این نوع ویزا تنها اجازه یک بار ورود به اتریش را دارند. این بدین معنی است که اگر فرد در طول اقامت خود از این کشور خارج شود دیگر اجازه ورود به آن را ندارد.

  • ویزا چند بار ورود

  نوع دیگری از ویزا C، ویزای چند بار ورود به اتریش است. متقاضیان با اخذ این نوع ویزا می توانند در مدت زمان اقامت خود چند بار ورود و خروج از کشور اتریش دارا باشند.

  ویزا اتریش نوع D

  این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد شان از مهاجرت به اتریش تحصیل و یا کار در این کشور می باشد. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا بیش از 90 روز می باشد و نوعی ویزای بلند مدت به حساب می آید. متقاضیان با اخذ ویزا اتریش نوع D به راحتی می توانند در حوزه شینگن تردد داشته باشند.

  ویزا تحصیلی اتریش

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش و تحصیل در این کشور را دارند، باید پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه مد نظر، اقدام به اخذ ویزا تحصیلی نمایند. متقاضیان جهت اخذ ویزا تحصیلی اتریش باید پس از اخذ نامه پذیرش مدارک زیر را برای دریافت ویزا تحصیلی به سفارت ارائه دهند.

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه دیپلم به همراه نامه ای که معدل در آن نمایش داده شده است
  3. ارائه رونوشتی از نمرات سال قبل
  4. ارائه فرم پذیرش از دانشگاه های اتریش
  5. ارائه مدارک شناسایی
  6. ارائه فرم مخصوص ثبت نام
  7. اثبات تمکن مالی
  8. ارائه مدرک زبان

  متقاضیان با ارائه این مدارک و پرداخت هزینه بررسی مدارک به سفارت می توانند نسبت به اخذ ویزا اقدامات لازم را انجام دهند. متقاضیان برای شرکت در دوره های زبان در اتریش باید ویزا تحصیلی اخذ نمایند. هزینه تحصیل در دوره های زبان در اتریش سالانه نزدیک به 12 هزار یورو می باشد. مزیتی که این دوره داراست، عدم محدودیت در سن متقاضی و مدرک زبان است. علاوه بر این، متقاضیان اجازه کار تا 20 ساعت در هفته را نیز دارا هستند.

  ویزا تحصیلی اتریش

  ویزا کار اتریش

  یکی دیگر از انواع ویزا برای مهاجرت کاری به اتریش، ویزای جستجوی کار اتریش و ویزا کار اتریش می باشد. متقاضیان با اخذ دعوت نامه کاری از کارفرمای اتریشی می توانند نسبت به اخذ ویزا کاری این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. البته مهاجرت کاری به این کشور از دو طریق امکان پذیر است که متقاضیان می توانند در صورت واجد شرایط بودن روش دوم را برای مهاجرت و کار در این کشور انتخاب نمایند.

  اخذ ویزا کار اتریش از طریق پیشنهاد کاری و یا دعوت نامه کاری

  در این روش همانطور که گفتیم، متقاضی باید از کارفرمای اتریشی، دعوت نامه کاری یا پیشنهاد شغلی دریافت نمایند. متقاضیان پس از دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما، می توانند به سفارت اتریش مراجعه کرده و مدارک خود را جهت اخذ ویزا ارائه دهند. توجه داشته باشید که کارفرمایان اتریشی برای اینکه بتوانند دعوت نامه کاری برای متقاضیان ارسال نمایند، باید این پیشنهاد شغلی را به مدت 3 ماه در اتریش و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید. در صورتی که فرد مناسبی برای آن کار پیدا نشد، کارفرما می توانید پیشنهاد شغلی را به خارج از اتحادیه اروپا ارسال نماید.

  توجه داشته باشید که این روش نیاز به اخذ امتیاز 55 از 90 امتیاز، جدول امتیاز بندی اتریش است. پس از کسب این امتیاز متقاضی کارتی به نام کارت قرمز سفید قرمز را دریافت می کند که به او اجازه اقامت 2 ساله در اتریش را می دهد.

  اخذ ویزای جستجو کار اتریش

  از دیگر روش هایی که متقاضیان می توانند ویزا جستجوی کار اتریش را اخذ نمایند، کسب امتیاز 70 از 100 می باشد. امتیاز بندی در اتریش دارای جدولی است که نسبت به آن مهارت های فردی متقاضیان را می سنجد. هرچه این امتیاز بالا تر باشد، متقاضی شانس بیشتری برای اخذ ویزا جستجوی کار داراست. در صورتی که متقاضیان امتیاز لازم را کسب نمایند به آنها اقامت 6 ماه اعطا می شود. در صورتی که فرد در مدت زمان این 6 ماه کار مناسبی را پیدا نکند، باید به کشور خود بازگردد.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا کاری اتریش

  متقاضیان برای اخذ ویزا اتریش باید مدارک زیر را به سفارت این کشور ارائه دهند.

  1. ارائه پاسپورت معتبر
  2. ارائه شناسنامه ترجمه شده
  3. ارائه 4 قطعه عکس
  4. ارائه اجاره نامه
  5. ارائه بیمه نامه سلامت
  6. اثبات تمکن مالی
  7. ارائه دعوت نامه کاری

  جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  ویزای سرمایه گذاری در اتریش

  یکی دیگر از روش هایی که متقاضیان می توانند از این طریق به اتریش مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید از طریق سرمایه گذاری در اتریش است. سرمایه گذاری در این کشور روش های گوناگونی دارد که متقاضیان با توجه به شرایط شان یکی از این روش ها را انتخاب می نمایند. روش های سرمایه گذاری در اتریش عبارت است از:

  • نوآوری

  ویزای نوآوری و یا نو آفرینی یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری اتریش می باشد. متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا باید شرایط منحصر به فردی را دارا باشند. یکی از این شرایط این است که متقاضی باید ایده ای خلاقانه و جدید داشته باشد و بیزینس پلن آن به گونه ای باشد که مورد تایید سفارت واقع شود. در این روش متقاضی باید مبلغ 50 هزار یورو را به عنوان سرمایه اولیه دارا باشد.

  • خودحمایتی

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به اتریش از طریق خودحمایتی می باشد. این روش به گونه ای است که متقاضی باید به ازای خود و خانواده اش مبلغی را دارا باشد و ماهانه از کشور دیگری حقوق دریافت نماید. در صورتی که متقاضی بتواند اثبات کند که این شرایط را داراست می تواند ویزا سرمایه گذاری اتریش را دریافت نماید. در این نوع روش متقاضی اجازه کار در این کشور را ندارد.

  • استارت آپ

  یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در اتریش از طریق ارائه یک استارت آپ می باشد. در این روش متقاضی برای اخذ ویزای استارت آپ باید نزدیک 100 هزار یورو را به عنوان سرمایه اولیه دارا باشد. در صورتی که ایده متقاضی پر سود و پربازده تلقی گردد، وی می تواند ویزا اتریش را دریافت کند.

  ویزا درمانی اتریش

  یکی دیگر از انواع ویزا اتریش، ویزا درمانی می باشد. این نوع ویزا مختص به انجام خدمات درمانی در این کشور ارائه می گردد و نوعی ویزا کوتاه مدت اتریش به حساب می آید. در صورتی که خدمات درمانی متقاضی بیش از مدت زمان معلوم به طول بیانجامد، وی می تواند نسبت به اخذ ویزا بلند مدت اقدامات لازم را انجام دهد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای درمانی اتریش عبارت است از:

  1. ارائه مدارک و نامه بیمارستان که در آن ذکر شده است متقاضی نیاز به درمان در بیمارستان های اتریش و مراکز درمانی این کشور را دارد.
  2. ارائه نامه ای از بیمارستان یا مراکز درمانی در اتریش که در آن بیان شده است زمان ورود متقاضی و طول درمان وی چقدر است و چه زمانی وی از اتریش خارج می شود.
  3. ارائه بیمه درمانی برای فردی که همراه بیمار به اتریش می آید
  4. ارائه بلیط رفت و برگشت برای بیمار و همراه وی
  5. ارائه نامه بانکی جهت اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و درمان در مدت درمان متقاضی
  6. ارائه نامه ای که بیان کند متقاضی 30 درصد از هزینه های درمان را پرداخت کرده است
  7. ارائه اسنادی که اثبات نماید متقاضی امکان درمان در کشور خود را نداشته

  ویزا بلند مدت اتریش

  ویزا اتریش به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. ویزا های کوتاه مدت اعم از ویزا درمانی، ویزا توریستی و… . ویزا های بلند مدت نیز شامل ویزای کاری و ویزای تحصیلی می باشند. این دو ویزا از نوع بلند مدت بوده و می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت اتریش نیز شود. در صورتی که متقاضی ویزای کاری دریافت نماید می تواند پس از 5 سال کار کردن در اتریش اقامت دائم آن را اخذ نماید. همچنین متقاضی با اخذ ویزا تحصیلی، می تواند پس از اتمام تحصیلاتش در این کشور کار مناسبی را پیدا کند و پس از گذشت 5 سال اقامت دائم و پس از آن تابعیت اتریش را اخذ نماید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزا اتریش و اقامت دائم می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  ویزا توریستی اتریش

  یکی دیگر از انواع ویزا اتریش، ویزای توریستی می باشد. این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد شان از سفر به اتریش، تفریح، گردش، مقالات خانواده و… می باشد. برای اخذ این نوع ویزا شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. نوع دیگری از ویزا در اتریش وجود دارد که ویزا همراه توریستی نام دارد. تفاوت این نوع ویزا با ویزای توریستی تنها در ارائه دعوت نامه می باشد.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزا توریستی اتریش عبارت است از:

  • ارائه فرم درخواست ویزا که متقاضی به زبان آلمانی آن را تدوین کرده است
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک اشتغال فرد متقاضی
  • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل که به زبان آلمانی ترجمه شده است
  • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • ارائه مدارکی دال بر اثبات تمکن مالی
  • ارائه بلیط
  • ارائه مدارک رزرو هتل

  توجه داشته باشید که ممکن است به غیر از مدارکی که در بالا ذکر شد، سفارت مدارک دیگری را نیز از شما بخواهد و یا ممکن است سفارت از متقاضی بخواهد که برای مصاحبه و تکمیل پرونده به سفارت بیاید. درخواست ویزا توریستی اتریش معمولا 41 روز زمان می برد و بهتر است که متقاضی 41 روز قبل از سفر این درخواست را به سفارت ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویزا اتریش می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان ما در این باره کمک بخواهید.

  ویزا همراه اتریش

  یکی از روش هایی که متقاضیان می توانند از طریق آن به اتریش سفر نمایند، اخذ ویزا همراه است. این نوع ویزا با ارائه مدارک زیر به سفارت قابل دریافت است.

  1. ارائه نامه از طرف بانک که بیان می دارد، در طول سفر به اتریش، متقاضی می تواند از پس هزینه های زندگی در این کشور بر بیاید.
  2. مدرک زبان فرد باید آلمانی در سطح A2 و یا آیلتس 5 باشد.

  ویزا پیوست به خانواده از طریق تحصیل

  یکی دیگر از انواع ویزا اتریش، ویزای پیوست به همسر اتریش و خانواده می باشد. دانشجویان می توانند به صورت همزمان برای اخذ اقامت برای همسر و فرزندشان در اتریش اقدامات لازم را انجام دهند. البته پذیرش این درخواست در صورتی است که دانشجو از وضعیت مالی مناسبی بر خوردار باشد.

  مدارک لازم برای اخذ ویزا اتریش

  متقاضیان برای اخذ ویزا اتریش باید به طور کلی، مدارکی را به سفارت ارائه دهند که عبارت است از:

  • ارائه فرم درخواست ویزا
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدرک محل سکونت در اتریش
  • ارائه مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی
  • ارائه بیمه مسافرتی
  • ارائه مدارک هویتی
  • ارائه مدارک لازم جهت اثبات نوع ویزا
  • ارائه دو قطعه عکس

  ویزای اتریش و وقت سفارت

  متقاضیان قبل از سفر به اتریش باید درخواست ویزا خود را به سفارت ارائه دهند؛ چرا که پروسه اخذ ویزا نزدیک به 30 الی 60 روز به طول می انجامد. به همین خاطر بهتر است که حداقل 3 ماه قبل از اقدام به سفر به اتریش، وقت سفارت گرفته و مدارک خود را برای ارائه آماده نمایید.

  متقاضیان مهاجرت به اتریش می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و با کارشناسان ما گفتگو نمایند.

  سوالات متداول

  توضیحات سوال 1

  توضیحات سوال 2

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
  نمایش دیدگاه ها (2)