یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، اخذ بورسیه تحصیلی است. دانشگاه های موجود در استرالیا از نظر آموزشی بسیار با کیفیت هستند. همچنین 5 دانشگاه این کشور در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. همین امر موجب شده سالانه متقاضیان زیادی برای اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا اقدام به مهاجرت نمایند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا کمی دشوار است و متقاضی علاوه بر داشتن معدل بالا باید از دانشگاه های درجه یک فارغ التحصیل شده باشد. در کشور استرالیا اخذ بورسیه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار محدود است و اکثر بورسیه ها به مقطع دکتری تخصیص داده شده است.پ

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  دانشجویان هنگام اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا سوالات زیادی برایشان پیش می آید که ما در این مقاله به تمامی آن سوالات پاسخ داده ایم. این مقاله توسط یکی از کارشناسان موسسه مهر آفرین نوشته شده است و اطلاعات جامعی را در رابطه با چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا، شرایط دریافت بورسیه، بورسیه تحصیلی به چه کسانی تعلق می گیرد و… در اختیار شما عزیزان قرار داده است. اگر پس از مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید، می توانید با موسسه مهر آفرین تماس بگیرید و با مشاورین متخصص ما در این زمینه مشورت نمایید.

  دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا

  استرالیا از نظر آموزشی دارای رتبه بندی بسیار بالایی است و مقصد مناسبی برای دانشجویان بین المللی به حساب می آید. همچنین سالانه افراد زیادی با هدف تحصیل در دانشگاه های استرالیا به این کشور مهاجرت می کنند. تحصیل در استرالیا مانند کشور آلمان رایگان نیست و دانشجویان باید هر ترم شهریه دانشگاه محل تحصیل شان را پرداخت نمایند. همان طور که گفتیم، اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در استرالیا محدودیت های خاصی داشته و بسیار اندک است. همچنین این نوع بورسیه ها بیشتر برای کشور های خاص برنامه ریزی شده اند.

  شرایط دریافت بورسیه تحصیلی به طور کلی شامل، ارائه کتاب های چاپ شده، مقالات علمی بین المللی، مدرک زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی و… است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

  اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

  اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع لازمه داشتن شرایط خاصی است. به دلیل محدود بودن کمک هزینه های تحصیلی، اخذ این نوع بورسیه ها کار دشواری می باشد. به طور کلی، متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی، باید معدل دیپلم بالایی داشته باشد. همچنین باید مدرک زبان انگلیسی وی حداقل آیلتس 6 باشد. البته هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بدون بورسیه تحصیلی نزدیک به 10 تا 25 هزار دلار در سال می باشد.

  متقاضیانی که می خواهند بورسیه تحصیلی دانشگاه کاتولیک استرالیا را اخذ نمایند باید شایستگی خود را برای تحصیل در این دانشگاه نشان دهند. این نوع بورسیه حداقل 50 درصد هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا را شامل می شود. بورسیه تحصیلی ASS نیز در مقاطع مختلف به دانشجویان تعلق می گیرد. این نوع بورسیه مختص به دانشجویان خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیا است. نوع دیگری از بورسیه نیز وجود دارد به نام بورسیه جوایز تقدیر استرالیا. این نوع بورسیه نزدیک به 1000 کمک هزینه که ارزش 15 هزار دلار استرالیا را دارد، برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

  اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی

  اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد

  اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا نسبت به کارشناسی کمی راحت تر است. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی عبارت است از:

  • ارائه مدرک لیسانس با معدل ممتاز به همراه ریز نمرات
  • ارائه توصیه نامه از اساتید مورد تایید استرالیا
  • ارائه مقالات بین المللی
  • ارائه مدرک زبان در سطح آیلتس 6.5
  • ارائه جایزه های بین المللی
  • داشتن اختراع و یا تحقیقات علمی

  به طور کلی، دانشجو برای اخذ بورسیه تحصیلی باید ثابت کند که رزومه تحصیلی قوی دارد. بورسیه های ارائه شده برای مقطع کارشناسی ارشد عبارت است از:

  بورسیه دوره های غیر تحقیقاتی در دانشگاه ملبورن: این بورسیه مختص به دانشجویان خارجی است که در دوره های غیر تحقیقاتی تحصیل می کنند و همچنین مدرک کارشناسی شان را از دانشگاه ملبورن اخذ کرده اند. این نوع بورسیه مبلغی را معادل 10 هزار دلار از شهریه یک سال دانشجو کسر می نماید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ملبورن سالانه نزدیک به 15 تا 30 هزار دلار است.

  بورسیه دوره های تحقیقاتی در دانشگاه ملبورن: این نوع بورسیه یکی از پر رقابت ترین بورسیه های استرالیا است که به دانشجویان خارجی اختصاص داده شده است. این نوع بورسیه علاوه بر هزینه های دانشگاه، هزینه های بیمه دانشجویی را نیز به طور کامل پرداخت می کند.

  بورسیه MIFRS: این نوع بورسیه تمام هزینه دانشگاه را به طور کامل پرداخت می نمایند. همچنین از طرف دانشگاه به متقاضی پرداخت می شود. این نوع بورسیه در هر دانشکده ها سهمیه و ظرفیت مشخصی دارد.

  اخذ بورسیه در مقطع دکتری

  همان طور که گفتیم، اصلی ترین بورسیه تحصیلی در استرالیا به مقطع دکتری تعلق دارد. تحصیل در مقطع دکتری از آن جهت حائز اهمیت است که به کشور استرالیا کمک می کند که در جهت پیشرفت اقتصادی و صنعتی گام بردارد. در استرالیا معمولا بودجه های قابل توجهی را به دانشجویان مقطع دکتری می دهند. البته اخذ این نوع بورسیه شامل شرایطی است که واجدین شرایط می توانند آن را دریافت نمایند. دانشجویانی که می خواهند بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری را دریافت کنند باید شرایط زیر را دارا باشند.

  • شرکت در کنفرانس های بین المللی
  • ارائه مدرک آیلتس 7
  • ارائه رزومه علمی
  • داشتن تحقیقات و مقالات علمی ISI
  • سابقه کار علمی
  • داشتن معدل بالا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
  • ارائه انگیزه نامه قوی

  انواع بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری عبارت اند از:

  بورسیه دانشگاه ملی استرالیا: این نوع بورسیه تعداد محدودی داشته و به دانشجویان خارجی دوره دکتری تعلق می گیرد. بورسیه دانشگاه ملی استرالیا به مدت 3 سال شهریه دانشگاه متقاضی را پرداخت می کند.

  بورسیه تحصیلی RSES: این نوع بورسیه به دانشجویانی که در حال تحصیل در مقطع دکتری و در زمینه علوم زمینی تحصیل می کنند، تعلق می گیرد. بورسیه RSES سالانه 8 هزار دلار به متقاضی می پردازد. لازم به ذکر است که دانشجویانی که این نوع بورسیه را دریافت می کنند، شانس خود را برای اخذ بورسیه های دیگر بیشتر می نمایند.

  بورسیه IPRS: این نوع بورسیه هم به دانشجویان داخلی و هم به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. بورسیه IPRS کمک هزینه زندگی، هزینه های تحقیقاتی و شهریه دانشگاه را پوشش می دهد. البته پوشش تمام هزینه های دانشجو بسته به میزان صلاحیت او می باشد. لازم به ذکر است که دانشجویانی که بورسیه تحصیلی ندارند، با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی شان، باید سالانه شهریه دانشگاه را که از 10 هزار دلار تا 30 هزار متغیر است، پرداخت نمایند.

  دانشگاه های بین المللی استرالیا

  با توجه به اینکه شرایط آموزشی در استرالیا از کیفیت بالایی برخوردار است، دانشجویان زیادی در سراسر جهان، به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی و مهاجرت به استرالیا هستند. در این بخش برترین دانشگاه های استرالیا را با رتبه بندی جهانی بررسی می نماییم.

  دانشگاه های بین المللی استرالیا

  دانشگاه رتبه جهانی
  نیوساوت ولز 82
  موناش 100
  آدلاید 163
  ملی استرالیا 124
  سیدنی 84
  مکوری 257
  ملبورن 86
  RMIT 262
  کورتین 288
  گریفیت 359
  صنعتی سیدنی 283
  وسترن استرالیا 259
  نیوکاسل 439

  مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی استرالیا

  دانشجویان بین المللی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا را دارند، در قدم اول باید پذیرش تحصیلی این کشور را دریافت نمایند. در مقطع دکتری پذیرش تحصیلی دانشجو به همراه بورسیه ارائه می شود. مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی دانشجو عبارت است از:

  • ارائه انگیزه نامه
  • ارائه مدرک زبان انگلیسی
  • ارائه نامه عدم سو پیشینه
  • ارائه تمکن مالی
  • توصیه نامه از اساتید دانشگاه که مورد تایید استرالیا هستند
  • ارائه پرپوزال برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند
  • مدارک هویتی متقاضی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

  دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی شدند، باید مدارک خود را جهت درخواست بورسیه تحصیلی ارائه دهند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی عبارت اند از:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • پرداخت هزینه بررسی فرم درخواستی که این هزینه حداقل 620 دلار می باشد
  • ارائه مدارک مربوط به اخذ بورسیه تحصیلی
  • ارائه بیمه درمانی
  • ارائه مدرک آیلتس
  • ارائه نامه عدم سو پیشینه
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه نامه سلامت بدنی و پزشکی
  • اثبات تمکن مالی

  بهترین بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی

  بهترین کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر است:

  1. بورسیه مرکز تحقیقات محیط زیست فضایی
  2. بورسیه اندیور
  3. بورسیه ژاپن ADB
  4. بورسیه پژوهش بین المللی
  5. بورسیه کاندیدای پژوهش بین المللی
  6. بورسیه پژوهش بین المللی دین
  7. بورسیه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی
  8. بورسیه های بین المللی ASI

  متقاضیانی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت استرالیا را دارند می توانند با موسسه مهر آفرین تماس گرفته و سوالات خود را در این زمینه بپرسند. همچنین می توانند شرایط خود را جهت مهاجرت به استرالیا بیان کنند تا مشاوران متخصص موسسه با بررسی شرایط آنها بهترین راه را برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور پیشنهاد دهند. موسسه مهر آفرین با سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. همچنین این موسسه تیمی از وکلا مجرب و با سابقه را گردآوری کرده تا بتواند خدمات خود را با بهترین کیفیت به شما ارائه دهد.

  پیشنهاد مطالعاتی:

  بورسیه تحصیلی انگلستان

  بورسیه تحصیلی سوئد

  بورسیه تحصیلی روسیه

  بورسیه تحصیلی فرانسه

  بورسیه تحصیلی چین

  سوالات متداول

  در استرالیا اکثر بورسیه های تحصیلی برای مقاطع تحصیلی دکترا ارائه می گردد؛ اما برای کارشناسی ارشد و کارشناسی نیز شانس اخذ بورسیه تحصیلی را دارید.

  برای اخذ بورسیه تحصیلی دکترا در استرالیا نیاز به ارائه رزومه پژوهشی قوی از جمله شرکت در کنفرانس های بین المللی، مقالات isi ژورنال های خارجی و غیره دارید.

  بله، متقاضیان می توانن بسته به رزومه پژوهشی و شرایط خود برای اخذ بورسیه تحصیلی کامل اقدام نمایند.

  خیر، دانشجویان بین المللی در استرالیا نیاز به پرداخت شهریه دارند؛ مگر اینکه بتوانند بورسیه تحصیلی دریافت نمایند.

  خیر، برای اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا نیازی به ارائه مدرک جی آر ای ندارید.

  به شما توصیه می کنیم برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است مدرک زبان بین الملل ارائه دهید.

  خیر، بورسیه تحصیلی استرالیا برای فرد اصلی در نظر گرفته می شود.

  بهتر است برای افزایش شانس بورسیه تحصیلی استرالیا از شرایط سنی مطلوبی برخوردار باشید.

  اکثر بورسیه های تحصیلی استرالیا برای مقاطع تحصیلی آکادمیک در نظر گرفته شده است.

  بله، با ویزای تحصیلی استرالیا اجازه کار به دانشجویان اعطا می کردد.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  نمایش دیدگاه ها (2)