ویزا استرالیا و شرایط اخذ ویزا

استرالیا کشوری با ثبات در اقتصاد و سیاست است که افراد بسیاری در دنیا آنرا به عنوان مقصد مهاجرت خود برمی گزینند ، برخی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر و برخی با هدف کار و سرمایه گذاری به استرالیا مهاجرت می کنند ، در این راستا اولین اقدام مورد نیاز اخذ ویزا است ، ویزا در واقع مهری است که در پاسپورت زده می شود تا به فرد اجازه اقامت را بدهد ، ورود به استرالیا بدون ویزا و از روش های غیر قانونی منجر به ایجاد دردسر های بزرگی برای افراد شده و میشود بنابراین برای ورود امن و قانونی به این کشور باید بتوانید راه های صحیح اخذ ویزا را بشناسید ، در این مقاله از موسسه مهرآفرین با ما همراه شوید تا ویزا استرالیا و شرایط اخذ ویزا را به طور کامل بشناسید.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  همه ما ممکن است به هر دلیلی تصمیم بگیریم به کشور های پیشرفته تری مثل استرالیا مهاجرت کنیم. استرالیا کشوری است که از نظر اقتصادی و سیاسی بسیار با ثبات است و نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. همچنین این کشور نظام آموزشی با کیفیتی داشته و بهترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است. استرالیا کشوری مهاجر پذیر است؛ اما شرایط سخت تری را برای مهاجرت تحصیلی و کاری قرار داده است. متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت به این کشور را دارند باید قبل از هر چیز ویزا استرالیا را اخذ نمایند.

  ویزا، مهری است که در پاسپورت زده می شود و به افراد خارجی اجازه اقامت در استرالیا را می دهد. اگر فردی بدون اخذ ویزا به این کشور سفر کند قطعا با مشکلات بسیار زیادی روبرو می شود. کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین ، این مقاله را جهت آگاه سازی شما از شرایط اخذ ویزا، چگونگی اخذ ویزا، انواع ویزا، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا استرالیا و… نوشته اند.

  شما می توانید برای آگاهی بیشتر از چگونگی ارائه خدمات موسسه معتبر مهرآفرین با شماره تماس های درج شده در سایت تماس بگیرید. همچنین می توانید با مشاوران متخصص ما در موسسه جهت مهاجرت و اقامت مشورت نمایید.

  ویزا استرالیا و شرایط اخذ ویزا

  اخذ ویزای استرالیا

  همان طور که می دانید، استرالیا شرایط مطلوبی برای زندگی و کار دارد. همچنین وجود سیستم آموزشی قوی و وجود دانشگاه های برتر جهان، در این کشور موجب شده که استرالیا به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی شناخته شود. متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می توانند از راه های مختلفی مثل تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… به این کشور مهاجرت نمایند. این کشور تنوع زیادی در ارائه انواع ویزا دارد و متقاضی می تواند با توجه به شرایطی که داراست یکی از روش های اخذ ویزا را انتخاب نماید.

  موسسه مهرآفرین با در اختیار داشتن مجرب ترین و با سابقه ترین وکلا در امر مهاجرت و اقامت استرالیا، آماده ارائه خدمات می باشد. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه ها و آگاهی از انواع ویزا استرالیا می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان ما مشورت نمایید.

  انواع ویزا استرالیا

  همان طور که گفتیم، ویزا استرالیا تنوع بسیار زیادی دارد و بنا بر صلاح دید سفارت هر کشور و قوانین و مقررات دولت آن دارای اعتبار و مدت زمان مشخصی است. انواع ویزا استرالیا عبارت اند از:

  • ویزا کار استرالیا
  • ویزا توریستی استرالیا یا ویزا بازدید کننده استرالیا
  • ویزا ترانزیت استرالیا
  • ویزا تحصیلی استرالیا
  • ویزا درمانی استرالیا
  • ویزا تعطیلات استرالیا
  • ویزا سرمایه گذاری بازنشستگان استرالیا
  • ویزای مسافرتی الکترونیکی استرالیا
  • ویزا موقت نامزدی استرالیا
  • ویزا دائم ازدواج استرالیا
  • ویزا موقت سرمایه گذاری
  • ویزا تولد استرالیا
  • ویزا وابستگان سن بالا استرالیا

  در ادامه هر یک از انواع اخذ ویزا استرالیا را شرح می دهیم.

  ویزا موقت کار استرالیا

  استرالیا کشوری است که نرخ بیکاری آن بسیار پایین است. همین امر موجب شده متقاضیان زیادی برای کار به این کشور مهاجرت کنند. البته لازم به ذکر است که این کشور قوانین خاص خود را برای جذب نیروی کار خارجی دارد. اخذ ویزا کاری استرالیا طبق سیستم امتیاز بندی می باشد. بدین صورت که هر متقاضی که در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرد، می تواند ویزا این کشور را اخذ نماید. البته ویژگی هایی که در این سیستم دارای امتیاز هستند، عبارت اند از سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان و… .

  برای آگاهی بیشتر از تعداد امتیاز هر ویژگی می توانید مقاله اقامت و مهاجرت به استرالیا از طریق کار را مطالعه نمایید. ویزا های کاری موقت در استرالیا عبارت اند از:

  • ویزا 476 استرالیا که مختص به متقاضیان فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر هستند
  • ویزا 400 استرالیا
  • ویزا 485 که مختص به متقاضیان فارغ التحصیل از موسسات استرالیا است
  • ویزا 482 با اسپانسری در مناطق کم جمعیت

  همچنین ویزا کاری دائم استرالیا نیز عبارت اند از:

  • ویزا 187 با اسپانسری در مناطق کم جمعیت
  • ویزا 189 استرالیا
  • ویزا 186 با اسپانسر شغلی
  • ویزا 190 استرالیا با اسپانسر

  تمام ویزا های کاری موقت و دائم طبق سیستم امتیاز بندی می باشد و متقاضی در ابتدا باید امتیاز لازم را به دست آورد.

  ویزا موقت توریستی استرالیا یا ویزا بازدید کننده استرالیا

  این ویزا همان طور که از اسمش پیداست، مختص به گردش و تفریح و یا تجارت در استرالیا است. متقاضیانی که ویزا توریستی یا بازدید کننده را اخذ کرده اند، می توانند به مدت 3 تا 12 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی عبارت است از:

  1. عکس
  2. اثبات تمکن مالی
  3. پاسپورت معتبر
  4. پرداخت هزینه ویزا
  5. تکمیل فرم درخواست ویزا
  6. ارائه دعوتنامه
  7. ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه آن

  البته لازم به ذکر است که متقاضی با اخذ این ویزا  نمی تواند در استرالیا کار کند؛ حتی به عنوان کارفرما. شما با اخذ ویزا توریستی یا بازدید کننده می توانید برای بازدید از کسب و کار وارد استرالیا شوید.

  ویزا موقت توریستی استرالیا یا ویزا بازدید کننده استرالیا

  ویزا ترانزیت استرالیا

  این نوع ویزا به مدت 72 ساعت به شما و خانوادتان اجازه می دهد که در این کشور حضور داشته باشید. برای اخذ این نوع ویزا شما باید مدارک پرواز و بلیط سفر به کشور دیگر را به سفارت ارائه دهید.

  ویزا تحصیلی استرالیا

  اگر شما قصد تحصیل در استرالیا را دارید باید ویزا تحصیلی این کشور را دریافت نمایید. البته قبل از اخذ ویزا شما باید پذیرش دانشگاه های استرالیا را دریافت کرده باشید. در رابطه با این موضوع به طور مفصل در مقاله اقامت و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل صحبت کرده ایم.

  ویزا درمانی استرالیا

  ویزا موقت درمانی از دیگر ویزا های استرالیا است که مختص به درمان می باشد. برای اخذ این نوع ویزا شما باید مدارکی را مبتنی بر بیماری تان ارائه دهید که مورد تایید پزشکان استرالیا باشد. مدارک دیگری که برای اخذ این نوع ویزا باید ارائه دهید عبارت است از:

  • ارائه کلیه مدارک هویتی
  • ارائه نامه تایید پزشکی در بیمارستانی که در آن درمان می شوید
  • اثبات تمکن مالی
  • ارائه پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک مبتنی بر بیماری

  ویزا کار و تعطیلات استرالیا

  این نوع ویزا مختص به جوانانی است که قصد کار و گذراندن تعطیلات خود را در استرالیا دارند. شرایط سنی این ویزا از 18 تا 31 سال است. البته لازم به ذکر است که متقاضیان در کشور های آمریکا، پرو، پرتغال، لهستان، اسلواکی، اسپانیا، تایلند، ویتنام، مارینو، اسلوونی، شیلی، جمهوری چک، مجارستان، چین، اندونزی، اتریش و آرژانتین می توانند این نوع ویزا را اخذ نمایند.

  ویزا سرمایه گذاری بازنشستگان استرالیا

  این نوع ویزا مختص به بازنشستگانی است که وابستگی مالی ندارند. همچنین می توانند در زمان بازنشستگی شان در این کشور زندگی کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا 4 سال بوده و شرایط آن عبارت است از:

  1. سرمایه گذاری 750 هزار دلاری در استرالیا
  2. درآمد سالانه 65 هزار دلار
  3. عدم وابستگی به شخصی
  4. سن بالای 55 سال

  ویزای مسافرتی الکترونیکی استرالیا

  این نوع ویزا به متقاضیانی اعطا می گردد که شرایط زیر را دارا باشند:

  • هر سفر متقاضی 3 ماهه باشد
  • اجازه کار در این کشور را ندارد
  • پرداخت هزینه ویزا
  • تا مدت 1 سال می تواند ویزا اخذ کند
  • برای بازدید و هدف های تجاری سفر کند

  ویزا موقت نامزدی استرالیا

  متقاضی با اخذ این نوع ویزا می تواند در کنار نامزد خود در استرالیا باشد. این نوع ویزا در درجه اول موقت است تا تمامی مراحل دریافت اقامت دائم وی تکمیل شود. متقاضی با اخذ این نوع ویزا اجازه انجام کار نیمه وقت را دارد. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا 2 ساله  است و تا آن زمان وی باید اقامت دائم خود را اخذ نماید. سن متقاضی باید بالای 18 سال بوده و تا زمان اخذ اقامت در استرالیا حضور داشته باشد.

  ویزا دائم ازدواج استرالیا

  این نوع ویزا پس از دریافت ویزا موقت، به متقاضی اعطا می شود. این نوع ویزا نیازی به حضور متقاضی در استرالیا ندارد. البته متقاضی با دریافت اقامت دائم می تواند:

  • کار تمام وقت در استرالیا داشته باشد
  • از خدمات بیمه درمانی استفاده نماید
  • تحصیل در استرالیا برای وی رایگان می شود

  ویزا موقت سرمایه گذاری

  این نوع ویزا به متقاضی اجازه می دهد که در فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری فعالیت داشته باشد و مدت زمان اعتبار این نوع ویزا 4 سال و 3 ماه است.

  ویزا تولد استرالیا

  این نوع ویزا مختص به کودکانی است که یکی از والدینشان، شهروند استرالیا می باشد و اقامت و تابعیت این کشور را داراست.

  ویزا وابستگان سن بالا استرالیا

  این نوع ویزا مختص به متقاضیان مسن است که باید شرایط زیر را دارا باشند:

  • متقاضی مجرد باشد
  • تمکن مالی خود را اثبات کند
  • از نظر مالی حمایت شود
  • در سن بازنشستگی طبق قوانین و مقررات استرالیا باشد
  • وابستگی نسبی داشته باشد

  متقاضیانی که قصد مهاجرت و اقامت در استرالیا را دارند، می توانند با اخذ یکی از انواع ویزا استرالیا که به شرایط شان نزدیک است، به این کشور مهاجرت نمایند. البته مبحث اخذ ویزا پیچیدگی های خود را دارد و بهتر است قبل از هر اقدامی با وکیل و مشاور مجرب و خبره مشورت شود. موسسه مهرآفرین یکی از معتبر ترین موسسات در زمینه مهاجرت است که این کار را برای شما آسان کرده است. شما می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و به راحتی با متخصصین و کارشناسان ما مشورت نمایید.

  پیشنهاد مطالعاتی:

  مهاجرت کاری به استرالیا

  ویزای انگلستان

  مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

  سوالات متداول

  حداکثر ویزای استرالیا ۵ سال است

  بله، ویزای استرالیا به متقاضیان مهاجرت به این کشور امکان بردن همراه اعطا می کند.

  وقت سفارت استرالیا به صورت آنلاین است.

  خیر، استرالیا در تهران سفارت ندارد و شما برای تعیین وقت سفارت باید به کشور های همسایه بروید.

  برای اخذ ویزای کاری استرالیا باید امتیازات شما به حد نصاب برسد و در سیستم امتیازبندی قرار بگیرید.

  خیر، شما می توانید با قرار گیری در سیستم امتیاز بندی بدون نیاز به ارائه پیشنهاد شغلی ویزای اسکیل وورکر استرالیا را دریافت نمایید.

  مدت زمان اخذ ویزای کاری استرالیا بسته به نوع ویزای شما دارد .

  بعد از ثبت درخواست ویزای خود می توانید از طریق حساب کاربری خود درخواستتان را پیگیری نمایید.

  هزینه درخواست ویزای استرالیا بسته به نوع درخواست شما دارد؛ ممکن است از ۱۴۵ تا ۶۲۰ دلار استرالیا متفاوت باشد.

  بله، فرد متقاضی در استرالیا باید اطلاعات کاملی از شرایط، آدرس و تمکن مالی خود ارائه دهد.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید