سوالات مهاجرتی

مهاجرت رخداد بسیار مهمی در زندگی هر شخصی است. بنابراین لازم است که به دقت گام برداشت. اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به کشوری دیگر برای تحصیل یا کار هستید، قطعا سوالات بی پاسخی در ذهن خواهید داشت. دریافت پاسخ هایی روشن به سوالات مهاجرتی باعث می شود تا روند مهاجرت بی دردسرتر دنبال شود.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  سوالات مهاجرتی چیست؟ مهاجرت به کشوری دیگر تصمیمی بسیار مهم است که می تواند زندگی و آینده تان را تحت الشعاع قرار دهد. لذا، می بایست از قبل برای آن برنامه ریزی کرد.

  اما متقاضیان مهاجرت همواره درگیر سوالاتی هستند و به دنبال پاسخهایی صحیح به پرسش هایی نظیر انتخاب بهترین روش مهاجرتی، کشور مناسب برای مهاجرت، الزامات و شرایط مورد نیاز، انواع ویزاها و شرایط هر یک از آنها و… می باشند. چرا که یافتن پاسخی درست به این قبیل سوالات می تواند مسیر مهاجرت را برای متقاضی روشن تر سازد.

  به طور کلی، بهتر است سوالات مهاجرتی را از متخصص آن پرسید. چرا که این افراد با ارائه مشاوره هایی دقیق و درست، از دغدغه های مهاجرت می کاهند و مسیری مطمئن تر و راحتتر را نشان‌تان خواهند داد.

  اگر متقاضی مهاجرت هستید، در مقاله پیش رو به برخی از سوالات مربوط به مهاجرت پاسخ داده شده است. همچنین، برای راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی مهرآفرین در ارتباط باشید و یا از طریق بخش نظرات سوالاتتان را مطرح نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

  پیش از مهاجرت به اینها هم فکر کنید.

  از آنجا که مهاجرت رخداد بسیار مهمی در زندگی هر شخصی است، لذا، می بایست به دقت گام برداشت. اما پیش از مهاجرت و در راستای یافتن پاسخ هایی درست به سوالات مهاجرتی، به مسائل دیگری نیز پیش از مهاجرت باید فکر کرد. در ادامه به بررسی برخی از اقداماتی که پیش از مهاجرت نیاز است انجام دهید، اشاره شده است.

  1.مجوزهای مورد نیاز برای مهاجرت

  پیش از عزیمت به کشور مقصد باید بررسی کنید که به چه مجوزهایی (برای کار، اقامت، وسایل نقلیه، رانندگی و غیره) نیاز دارید و در مورد شرایط بیمه در کشور مورد نظر تحقیق کنید.

  در صورتیکه قصد مهاجرت کاری دارید، بررسی لیست مهارتهای مورد نیاز هر کشور و داشتن رزومه ای قوی بسیار موثر است. همچنین، داشتن یک پیشنهاد شغلی می تواند در فرایند درخواست ویزا به شما کمک زیادی کند. اما اگر قصد مهاجرت تحصیلی را داشته باشید، ارائه مدارک پذیرش از دانشگاه لازم است.

  اگر خانواده تان نیز با شما همراه می‌شوند، می بایست بررسی کنید که گذرنامه های اعضای خانواده‌ معتبر بوده و حداقل تا 12 ماه پس از تاریخ جابجایی معتبر باشند.

  2.ویزا

  یکی از سوالات مهاجرتی پرتکرار در مورد ویزاست؛ لذا باید از همان ابتدای کار مشخص کنید که آیا برای اقامت به ویزای کار نیاز دارید یا به دیگر انواع ویزاها؟ همچنین، مطمئن شوید که آیا اصلا واجد شرایط اخذ ویزا هستید یا خیر. برای مثال، بسیاری از کشورها یک آزمون تایید شده مهارت زبان انگلیسی نظیر PTE Academic را برای متقاضیان تحصیل یا کار در نظر گرفته اند.

  در صورتی که به دنبال ویزای کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … هستید، می توانید از راهنمایی های یک وکیل ثبت شده‌ی مهاجرت استفاده کنید؛ چرا که این افراد در زمینه مهاجرت متخصص هستند و در مواردی چون درخواست ویزا و آماده سازی مدارک به شما کمک می کنند و در طی فرآیند درخواست راهنمایی های لازم را ارائه خواهند داد.

  اما از وکیل مهاجرتی باید به چه سوالاتی اشاره کرد؟

  سوال هایی که باید از وکیل مهاجرت پرسید.

  سوال هایی که باید از وکیل مهاجرت پرسید.
  سوال هایی که باید از وکیل مهاجرت پرسید.

  کمک از وکیل مهاجرتی می تواند در امر مهاجرت بسیار مفید باشد، چرا که وکلای مهاجرتی با دانش حقوقی و تجربه ای که دارند، می توانند پرونده مهاجرتی را در مسیری درست هدایت کنند و شانس موفقیت را افزایش دهند.

  این افراد با دادن پاسخ هایی واضح به سوالات مهاجرتی می توانند دیدی روشن تر از آینده به شما بدهند. اما در جلسه مشاوره با وکیلی متخصص و با تجربه چه سوالاتی باید پرسید؟ برخی از سوالات متداولی که می توان در نظر داشت موارد زیر می باشند:

  • سابقه کاری و تعداد پرونده های موفق وکیل مهاجرتی
  • روند پرونده تان و درصد موفقیت آن
  • نتیجه پرونده هایی مشابه با پرونده شما
  • اقداماتی که شما باید انجام دهید، نظیر تکمیل مدارک مورد نیاز
  • نحوه قرارداد و نیاز به قرارداد کتبی
  • نحوه ارتباط با وکیل مهاجرت و پیگیری پرونده
  • هزینه های مورد نیاز برای جلسات مشاوره و فرایند مهاجرت

  مقاله پیشنهادی:

  چه سوالاتی از وکیل مهاجرتی بپرسیم؟

  3.جستجوی خانه

  اقامت و یافتن محلی برای زندگی یکی از مهمترین سوالات مهاجرتی است. چرا که یکی از اقدامات اولیه برای مهاجرت، خرید یا اجاره خانه ای در کشور مقصد است. هر کشوری گزینه های اقامتی متنوعی را با توجه به سبک زندگی یا بودجه هر شخص در اختیار وی قرار می دهد و از آنجا که یافتن خانه می تواند وقت گیر باشد، لذا بهتر است زودتر در این مورد برنامه ریزی نمایید.

  اگر هم به دنبال دسترسی به امکانات ضروری زندگی نظیر مراکز خرید، کلینیک های پزشکی، مدارس و دیگر موارد هستید، باید مکانی را نزدیک به این امکانات انتخاب نمایید.

  4.آشنایی بیشتر در مورد کشور مقصد

  شناخت فرهنگ، آداب و رسوم، دین و زبان مردم کشور مقصد پیش از مهاجرت و نیز بررسی شرایط آب و هوایی و دیگر موارد قطعا می تواند در امر مهاجرت به شما کمک کند. لذا، حتما به دنبال پاسخی برای این نوع سوالات مهاجرتی باشید.

  5.امور مالی  بانکداری

  لازم است پیش از مهاجرت و جهت تسهیل نقل و انتقالات، یک حساب بانکی بین المللی باز کنید. همچنین، می توانید در زمینه هایی چون نحوه ثبت مالیات، نحوه توزیع مستمری بازنشستگی و نیز برنامه ریزی برای بیمه و سرمایه گذاری در کشور مقصد با یک مشاور مالیاتی مشورت نمایید.

  6.واجد شرایط بودن برای کار

  به طور کلی، دریافت ویزا به معنای کار تمام وقت در کشوری دیگر نیست. چرا که معمولا تعداد ساعات کار با ویزای دانشجویی محدود می شود. اما در صورت داشتن دیگر ویزاها، احتمالاً بتوانید به صورت تمام وقت کار نمایید.

  به طور کلی، با توجه به قوانین حاکم بر کشورها، باید بررسی کنید که آیا شرایط کار را در کشور مقصد خواهید داشت یا خیر. چرا که برای کار در کشورها گاهی به ویزای کار یا اقامت دائم نیاز است.

  7.تامین بودجه مالی کافی

  یکی دیگر از سوالات مهاجرتی مهم راجع به نحوه تامین بودجه مالی کافی می باشد. منابع مالی شما برای تامین هزینه های خود و خانواده تان در کشور مقصد چه خواهد بود؟ آیا شغلی خواهید داشت؟ یا کسب و کار جدیدی باز می کنید؟ بطور کلی، بررسی نوع درآمدتان قبل از مهاجرت بسیار مهم است.

  پیش از مهاجرت باید به اندازه کافی پس انداز داشته باشید. چرا که، برخی از کشورها و نیز برخی از انواع ویزاها به اثبات منابع مالی کافی نیاز دارند.

  همچنین، هزینه روزانه زندگی در کشوری دیگر ممکن است گرانتر از کشور شما باشد و یافتن شغل نیز می تواند بیش از زمان انتظار شما طول بکشد. بنابراین، داشتن منابع مالی کافی در زمان مهاجرت بسیار مهم است.

  8.بررسی سیستم حمل و نقل

  وقتی که محل اقامتتان را در کشور مورد نظر انتخاب کردید، می توانید در زمینه نحوه جابجایی و گزینه های حمل و نقلی بررسی نمایید.

  با این کار می توانید پیش از مهاجرت، به سوالاتی نظیرِ آیا آپارتمان به سیستم حمل و نقل عمومی نزدیک است؟ و یا این که محل اقامت در حاشیه شهر است و باید با تاکسی یا ماشین شخصی جابجا شد، پاسخ داد.

  مهمترین سوالات مهاجرت

  مهم ترین سوالات مهاجرت
  مهم ترین سوالات مهاجرت

  از مهمترین سوالات مهاجرتی می توانند موارد زیر باشند:

  مهم ترین روش های مهاجرتی به کشورها کدامند؟

  مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت به واسطه ی سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق تولد و مهاجرت از طریق ازدواج از روش های مهاجرتی هستند.

  آیا برای ورود به آلمان به ویزا نیاز است؟

  در وبسایت وزارت امور خارجه آلمان می توانید جستجو کنید که آیا برای ورود به آلمان و کشورهای عضو شنگن تا 90 روز به ویزا نیاز دارید یا خیر.

  اما، اکثر متقاضیان کشورهای غیر اتحادیه اروپا از جمله ایرانیانی که قصد کار یا تحصیل در آلمان را دارند و یا برای مقاصد دیگر بیش از 90 روز در آلمان خواهند ماند، به اخذ ویزا نیاز دارند.

  لذا، اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، یکی از سوالات مهاجرتی مهم نحوه دریافت ویزا خواهد بود، می توانید در این مورد با کارشناسان موسسه مهاجرتی مهرآفرین مشورت نمایید.

  مقالات پیشنهادی:

  ویزای آلمان

  ویزای تحصیلی و دانشجویی آلمان

  ریجکت شدن ویزای آلمان

  انواع روش های مهاجرت به آمریکا کدامست؟

  دو نوع فرآیند اصلی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که شامل فرآیند مهاجرت مبتنی بر خانواده و فرآیند مهاجرت مبتنی بر اشتغال است. با این که روشهای دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارند، اما این دو روش شناخته شده ترند.

  بهترین روش برای مهاجرت به کانادا چیست؟

  از بهترین روش ها برای مهاجرت به کانادا می توان به روش های سرمایه گذاری، تحصیلی، ازدواج، کارآفرینی، اسکیل ورکر، برنامه های استانی، اکسپرس انتری اشاره نمود.

  در راستای پاسخ به سوالات مهاجرتی، معمول ترین روش های مهاجرت ایرانیان به کانادا روش های تحصیلی، خود اشتغالی، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و توریستی می باشد.

  امکان دریافت بورسیه تحصیلی در کدام مقاطع دانشگاهی وجود دارد؟

  در کلیه مقاطع تحصیلی امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد.

  الزامات کار در سوئد چیست؟

  الزامات کار در سوئد نیز برای متقاضیان مهاجرت به سوئد مهم است. به طور کلی، پیشنهاد شغلی از کارفرمایی سوئدی، رزومه ای قوی شامل سابقه کار حرفه ای و مدارک تحصیلی و نیز مهارت های زبانی می تواند به روند دریافت ویزای کار کشور سوئد سرعت بخشد.

  آیا امکان مهاجرت از طریق تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد؟

  بله، بسیاری از کشورها نظیر روسیه، اسپانیا، آلمان و… شرایط تحصیل در مقطع دکترا را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده اند. اما تحصیل در این مقطع در بعضی از کشورها نظیر اسپانیا، کار به حساب می آید.

  گرین کارت چیست؟

  مبحث گرین کارت از سوالات مهاجرتی بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آمریکاست. گرین کارت توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) صادر می شود و مدرکی مبنی بر اقامت دائم برای زندگی و کار در ایالات متحده است.

  در حالی که اکثر گرین کارت ها را باید هر 10 سال یکبار تمدید کرد، اما گرین کارت های مشروط مبتنی بر ازدواج یا سرمایه گذاری باید پس از 2 سال تعویض و یا تمدید شوند.

  عکس: اکثر دانشگاه ها بدون محدودیت سنی دانشجو می پذیرند، اما سن بالا و گپ تحصیلی می تواند در زمان اخذ ویزای برخی از کشورها مشکل ساز شود.

  آیا گپ تحصیلی در پذیرش دانشگاه ها مهم است؟

  گپ تحصیلی یکی از پرتکرارترین سوالات مهاجرتی است که ذهن بسیاری را مشغول کرده است. اکثر دانشگاه ها بدون محدودیت سنی دانشجو می پذیرند، اما سن بالا و گپ تحصیلی می تواند در زمان اخذ ویزای برخی از کشورها مشکل ساز شود. البته با داشتن دلایل منطقی (سابقه کار معتبر) می توان این مساله را رفع نمود.

  سوالات مهاجرت به آلمان

  سوالات مهاجرت به آلمان
  سوالات مهاجرت به آلمان

  مهاجرت به کشوری جدید نیازمند برنامه ریزی و تعهد مالی است. اگر شما هم از متقاضیان مهاجرت به آلمان هستید، حتما درگیر سوالات زیای شده اید.

  لذا، سوالاتی از قبیل نحوه مهاجرت، انتخاب دانشگاه و رشته، هزینه های مهاجرت، شرایط ویزا، چگونگی اخذ اقامت و شهروندی، امکان مهاجرت به صورت خانوادگی، امکان کار در کشور مقصد و غیره از مهمترین سوالاتی هستند که باید پاسخی برای آن ها یافت.

  سوالات مهاجرت تحصیلی

  در ادامه به برخی از سوالات مهاجرتی در خصوص تحصیل در آلمان پرداخته ایم.

  چرا آلمان را برای تحصیل به عنوان دانشجوی خارجی انتخاب کنیم؟

  دانشگاه های آلمان در جهان از رتبه های خوبی برخوردارند و مدارک اخذ شده از این دانشگاه ها در دنیا معتبرند.

  همچنین، دانشگاه های آلمان علاوه بر آموخته های تئوری بر تجربه عملی و کارآموزی تاکید دارند. از لحاظ فرصت های شغلی نیز، فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان از جایگاه خوبی برخوردارند.

  Studienkolleg چیست؟

  Studienkolleg یک دوره مقدماتی یکساله است که برای متقاضیانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند، اما مدرک تحصیلی آنها مطابق با معیارهای سیستم آموزش آلمان نیست، در نظر گرفته شده است.

  این دوره آمادگی شامل آموزش تمام وقت در زمینه یک برنامه تحصیلی و نیز زبان آلمانی برای مدت پنج روز در هفته می باشد. در صورت کسب نمره قبولی در آزمون ارزیابی پایانی، شخص واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های آلمان خواهد شد.

  اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، شاید دوره های مقدماتی، یکی از سوالات مهاجرتی شما نیز باشد.

  امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

  در این خصوص می توان گفت بله، دوره های بین المللی زیادی در آلمان به زبان انگلیسی ارائه شده اند که برای متقاضیانی که به زبان آلمانی تسلط ندارند، مناسب هستند.

  همچنین، هم پیش و هم در حین برنامه تحصیلی می توان در دوره های زبان آلمانی شرکت کرد و برنامه های زیادی برای دوره های تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری) بطور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

  دوره های مدرک بین المللی چیست؟

  دوره های مدرک بین المللی نیز یکی از سوالات مهاجرتی است. دوره های مدرک بین المللی توسط مؤسسات آموزش عالی آلمان ارائه شده اند و هدف از این دوره ها، تسهیل فرآیندی است که از آن طریق متقاضیان بین المللی می توانند به اهداف آموزشی خود در آلمان دست یابند.

  زبان آموزش در این دوره ها در درجه نخست انگلیسی است و بتدریج استفاده از زبان آلمانی افزایش می یابد.

  این دوره ها که از استانداردهای آکادمیک بالایی بهره می برند، نه تنها برای متقاضیان بین المللی بلکه برای دانشجویان آلمانی نیز در دسترس می باشند.

  عکس: برای شرکت در برنامه ای که بطور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود، به مدارک تافل یا آیلتس نیاز است.

  آیا برای تحصیل در دوره ای که بطور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود، نیاز به ارائه مدارک آیلتس و تافل است؟

  الزام دوره های زبان یکی از سوالات مهاجرتی متداول است. برای شرکت در برنامه ای که بطور کامل به زبان انگلیسی برگزار می شود، به مدارک تافل یا آیلتس نیاز است.

  اما اگر قصد تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی را دارید و دارای مدرک لیسانسی هستید که زبان آموزش در آن انگلیسی بوده، نیازی به ارائه مدارک تافل یا آیلتس نخواهید داشت. همچنین، اگر زبان مادری تان انگلیسی باشد، از این قضیه معاف می شوید.

  Fachhochschulen چیست؟ و چه تفاوتی با دانشگاه دارد؟

  Fachhochschulen (دانشگاه‌های علوم کاربردی) و دانشگاه، هر دو منجر به اخذ مدرک لیسانس و فوق لیسانس (یا معادل آنها در آلمان) می شوند. اما Fachhochschulen مدرک دکترا اعطا نمی کند. پاسخ به این گونه سوالات مهاجرتی می تواند برای افرادی زیادی مهم باشد.

  در دانشگاه‌های علوم کاربردی تمرکز بر استفاده عملی از دانش نظری است و متقاضیانی که قصد دنبال کردن مشاغل آکادمیک را ندارند و در عوض علاقمند به کسب حداکثر تجربه عملی هستند، مناسب است.

  اکثر برنامه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه‌های علوم کاربردی در رشته های مهندسی و علوم سخت می باشند. در این مراکز برنامه های مدیریت بازرگانی به میزان کمتر، اما به ندرت دوره های علوم انسانی و علوم اجتماعی برگزار می شوند.

  آیا دوره های کارشناسی و دکترا در آلمان برای درخواست محدودیت سنی دارند؟

  خیر، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

  ارزیابی مدارک تحصیلی خارجی در آلمان چگونه انجام می شود؟

  در ادامه پاسخ به سوالات مهاجرتی می توان گفت، بطور کلی، ارزیابی مدارک و اعتبارات علمی جهت پذیرش بر عهده دانشگاه هاست. اما در این زمینه، دفتر مرکزی آموزش خارجی (ZAB) نیز کمک می‌کند.

  شهریه دانشگاه های آلمان چگونه است؟

  از اکتبر 2014، بر طبق تصمیم دولت هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان برای دانشجویان داخلی و خارجی برداشته شد. در حال حاضر، دانشجویان تنها ملزم به پرداخت هزینه های ترم هستند که خیلی به ندرت از 400 یورو تجاوز کند.

  اما در پاییز 2017، ایالت بادن وورتمبرگ دریافت شهریه در حدود 1500 یورو را از دانشجویان غیر اتحادیه اروپا آغاز کرد و دیگر ایالات آلمان نظیر نوردراین وستفالن نیز، معرفی شهریه را در دست بررسی دارند.

  با این وجود، دوره‌های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) مستلزم پرداخت هزینه‌هایی هستند که می تواند بین 650 یورو تا چند هزار یورو در هر ترم باشد. شهریه دانشگاه ها از سوالات مهاجرتی پرتکرار بوده که ذهن بسیاری را مشغول کرده است.

  آیا کار حین تحصیل در آلمان ممکن است؟

  دانشجویان خارجی غیر اتحادیه اروپا (تمام وقت) می توانند در حین تحصیل و بدون نیاز به کسب مجوز از مقامات کار آلمان، تا حداکثر 120 روز کامل (یا 240 نیم روز) در سال کار کنند. اما، این دانشجویان خارجی مجاز به خوداشتغالی و یا کار به صورت آزاد نیستند.

  با پاسخ به این گونه سوالات مهاجرتی خیالتان بابت هزینه ها کمی راحت تر خواهد شد.

  آیا می توان همسر و فرزندان خود را در زمان تحصیل در آلمان با خود همراه کرد؟

  در صورت داشتن اجازه اقامت آلمان و پیش بینی مدت اقامت برای بیش از یک سال، امکان الحاق خانواده وجود دارد. اما برای الحاق خانواده می بایست بتوانید از آنها حمایت مالی کنید و به هیچ کمک اجتماعی نیاز نداشته باشید.

  آیا همسرم که با من به آلمان آمده، می تواند در آلمان کار کند؟

  همسران دانشجویان خارجی، تحت شرایط خاصی اجازه کار خواهند داشت. لذا، اگر قصد دارید همسرتان را در طی تحصیل در آلمان همراهی کنید و در این کشور مشغول به کار شوید، می بایست در زمان درخواست ویزا قصد خود را برای کار اعلام نمایید.

  آیا باید در آلمان مالیات پرداخت کنم؟

  از سوالات مهاجرتی مهم، می تواند همین سوال باشد. به طور کلی، مقدار پولی که با کار در آلمان کسب نموده اید و نیز مدت اقامتتان در آلمان، تعیین می کنند که آیا پرداخت مالیات لازم است یا خیر.

  اگر اقامتتان در این کشور از شش ماه بیشتر نشود و یا اگر درآمدتان در ماه از 450 یورو تجاوز نکند، از پرداخت مالیات معاف خواهید بود. (دقت کنید که درآمد حاصل از یک شغل مینی جاب و بنابراین معاف از مالیات و سهم بازنشستگی)

  در صورتی که درآمد ناخالص سالانه کمتر از 8,130 یورو باشد، در پایان سال در زمان ارائه‌ی اظهارنامه مالیاتی به مقامات، کلیه مالیات‌هایی که پرداخت نموده اید، بازپرداخت می شوند.

  آیا داشتن حساب بانکی آلمانی لازم است؟

  از دیگر سوالات مهاجرتی ضرورت داشتن حساب بانکی است. توصیه می شود یک حساب بانکی آلمانی باز کنید؛ چرا که در صورت نیاز به اجاره آپارتمان و یا درخواست برای بیمه، به حساب بانکی نیاز است و امکان پرداخت نقدی وجود ندارد. اما با این که می توان از کارت اعتباری استفاده کرد، اما کارت های نقدی رایج تر هستند.

  در زمان درخواست ویزای دانشجویی چه مدارکی نیاز است؟

  برای دریافت پاسخی مطمئن در مورد این نوع از سوالات می بایست از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور مبدا پرس و جو کنید. اما معمولاً مدارک زیر لازم هستند:

  • مدرک تحصیلات قبلی
  • مدرک پذیرش از دانشگاه (یا تاییدیه ای که به زودی نامه پذیرش دریافت خواهید کرد)
  • مدرکی دال بر پوشش بیمه درمانی
  • مدرکی مبنی بر وجود منابع مالی کافی (درآمد یا دارایی در حدود 8000 یورو در سال)
  • مدرک مهارت های زبانی (یا مدارکی که قصد شرکت در دوره زبان در آلمان را دارید)

  آیا دارنده بورسیه تحصیلی کامل، باز هم جهت اخذ ویزای دانشجویی به ارائه مدارک مالی نیاز دارد؟

  اگر به دنبال بورسیه تحصیلی هستید، باید برای این نوع از سوالات مهاجرتی پاسخ روشنی بیابید.

  بورسیه تحصیلی کامل، به عنوان یک مدرک مالی کافی جهت درخواست ویزا بوده و اینکه آیا سفارت برای اثبات منابع مالی به مدارک دیگری نیاز دارد یا خیر، به ملیت شما بستگی خواهد داشت.

  مقالات پیشنهادی:

  تمکن مالی ویزای آلمان

  آیا پس از پایان تحصیل، باید آلمان را ترک کنم؟

  نه لزوما، امکان تمدید ویزای تحصیلی برای یکسال بعد از اتمام دوره لیسانس وجود دارد.

  معیارهای پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آلمان چیست؟

  پیش نیاز ثبت نام در موسسات آموزش عالی آلمان (دانشگاه، دانشگاه علوم کاربردی، کالج هنر و موسیقی و غیره)، مدرکی به نام آبیتور است. اما استثنائاتی نیز وجود دارد که نمره قبولی در آزمون استعداد (Begabtenprüfung) یکی از این موارد می باشد.

  معیارهای پذیرش و اعتبار دیپلم ایران در آلمان از سوالات مهاجرتی بوده که دائما پرسیده می شود، چرا که دیپلم آلمانی 13 ساله است.

  اگر دانشجوی بین المللی هستید، می بایست از قبل درخواست دهید تا دفتر دانشجویان بین‌ المللی درخواست و سوابق تحصیلی قبلی‌تان را بررسی نمایند و تعیین کند که آیا واجد شرایط پذیرش هستید یا خیر. بدین منظور باید مدرکی مبنی بر اتمام تحصیلات متوسطه معادل با آبیتور یا در صورت نیاز مدرکی دال بر قبولی‌تان در آزمون ورودی دانشگاه ارائه دهید.

  مورد قبول بودن مدرک دیپلم دبیرستان، بستگی به کشور محل صدور مدرک دارد. اگر محل صدور دیپلم دبیرستان یکی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باشد، ممکن است مجبور شوید یک دوره مقدماتی را بگذرانید و پس از موفقیت در آزمون ارزیابی برای تحصیل در دانشگاههای آلمان اقدام نمایید که این مسیر می تواند برای دانشجویان ایرانی نیز مناسب بوده و پاسخی به این گونه سوالات مهاجرتی باشد.

  برخی از دانشگاه‌های علوم کاربردی با نام Fachhoschulen نیز ممکن است تکمیل یک دوره کارآموزی را پیش از ثبت‌نام درخواست نمایند.

  برای پذیرش در برنامه‌های کارشناسی ارشد یا دکترا نیز، به رسمیت شناخته شدن مدرک دانشگاهی موردنیاز است. از طریق وبسایت آنابین که فقط به زبان آلمانی است، می توانید از اعتبار مدارک خود در آلمان با اطلاع شوید.

  مقاله پیشنهادی:

  پذیرش دانشگاه آلمان

  سوالات متداول مهاجرت به کانادا

  سوالات متداول مهاجرت به کانادا
  سوالات متداول مهاجرت به کانادا

  کانادا بخاطر چندفرهنگی بودن، اقتصادی قوی، سیستم آموزشی باکیفیت و طبیعت زیبا در جهان شناخته شده است و این موارد تنها بخشی از مزیت های مهاجرت به کاناداست که توانسته هر ساله مهاجرینی از سراسر دنیا را به سمت خود جذب کند. برخی از سوالات مهاجرتی متداول در خصوص کانادا در ادامه بررسی شده است.

  PR چیست؟

  مقیم دائم (PR) کسی است که دارای وضعیت اقامت دائم در کاناداست، اما شهروند این کشور نیست. وقتی که اتباع خارجی برای نخستین بار جهت اقامت دائم کانادا درخواست می دهند، ویزای PR در گذرنامه شان صادر می شود.

  راه های دریافت کارت پی آر کانادا مختلف است که اکسپرس انتری و برنامه های نامزدی استانی (PNP) از جمله این روشها هستند. همچنین، شرایط دریافت کارت اقامت دائم با توجه به روش ورود به کانادا متفاوت می باشد.

  اما دقت داشته باشید، اشخاصی که بطور موقت در کانادا حضور دارند نظیر دانشجویان، نیروی کار خارجی و یا بازدید کنندگان، مقیم دائمی به شمار نمی آیند؛ لذا ویزای PR برای این افراد صادر نخواهد شد. اما امکان دریافت کارت پی آر برای پناهندگان وجود دارد. پی آر یکی از سوالات مهاجرتی متداول است.

  نحوه مهاجرت به کانادا کدامست؟

  روشهای زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. همچنین، تعدادی از برنامه های مهاجرتی منجر به اقامت دائم کانادا می شوند، از جمله روشها شامل موارد زیر می باشند:

  نحوه مهاجرت به کانادا شرح
  اکسپرس انتری🏳️ بخاطر داشتن زمان پردازش سریع، محبوبترین روش مهاجرت به کانادا است.
  برنامه های نامزد استانی (PNP)🏁 این برنامه مختص متقاضیانی با مهارتها، تحصیلات و تجربه کاری، جهت مشارکت در یک استان یا منطقه ای خاص است.
  برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا (AIP)🚩 این برنامه مختص نیروی کار ماهر خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی است که قصد زندگی و کار در نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک را دارند.
  ویزای استارت آپ (SUV)▶️

   

  کارآفرینانی که مهارت راه‌اندازی کسب و کارهای خلاقانه در کانادا، ایجاد شغل برای مردم کانادا و رقابت در سطح جهانی را دارند، می‌توانند از ویزای استارت آپ استفاده کنند. اگر یکی از سوالات مهاجرتی شما هم نحوه مهاجرت به کانادا است، می تواند روش استارتاپ مناسب باشد.
  برنامه مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP)🔰

   

  برنامه ای جامعه محور است که فرصت اقامت دائم نیروی کار ماهر خارجی را فراهم می آورد. هدف از این برنامه، جبران نیروی کار، افزایش جمعیت و دیگر مزایای اقتصادی در جوامع و مناطق کوچکتر با جمعیتی کمتر است.
  حمایت مالی خانواده (Family Sponsorship)👨‍👩‍👧‍👧 حمایت مالی خانواده امکان زندگی، کار و تحصیل در کانادا را برای همسران، فرزندان، والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و در مواردی خاص، دیگر بستگان فراهم می آورد.
  نیروی کار متخصص کبک🤹🏽 این برنامه مختص نیروی کار ماهری است که قصد دریافت کارت پی آر و زندگی و کار در کانادا را دارند.
  پرستاران خانگی👩🏽‍⚕️ پرستاران خانگی می توانند به کانادا عزیمت کنند، پی آر بگیرند یا بصورت موقت کار کنند.
  خود اشتغالی یکی از سوالات مهاجرتی متداول🏴

   

  برنامه خوداشتغالی به افرادی با تجربه ای مرتبط در فعالیتهای فرهنگی و یا ورزشی، امکان می دهد تا بطور دائم بعنوان فردی خوداشتغال به کانادا مهاجرت کنند.
  برنامه مهاجرتی کشاورزی و مواد غذایی کانادا (Agri-food Pilot)🍱 برنامه ای برای رفع نیازهای نیروی کار در بخش کشاورزی / غذایی کانادا است و می تواند روشی برای دریافت پی آر باشد.

  چگونه به صورت خانوادگی به کانادا مهاجرت کنیم؟

  این روش را می توان از طریق برنامه های مختلفی دنبال کرد که اسپانسرشیپ (که در بالا ذکر شد)، یکی از این برنامه هاست.

  بر طبق این برنامه، در صورتیکه شخص مقیم یا شهروند کانادا باشد، در شرایطی می تواند برای اعضای خانواده نیز مجوز مهاجرت و اقامت کانادا را دریافت نماید.

  اما دقت کنید که، وابستگان نمی توانند قبل از شما وارد کانادا شوند. در برنامه اسپانسرشیپ، خانواده مجاز به زندگی، کار و تحصیل در کاناداست؛ اما شما به عنوان یک اسپانسر، باید ثابت کنید که قادر به حمایت مالی از اعضای خانواده هستید و قادرید نیازهای اساسی شامل غذا، سرپناه و لباس را برای اعضای خانواده برآورده سازید و به کمک های اجتماعی نیاز ندارید.

  چگونه می توانم شهروندی کانادا را دریافت کنم؟

  در ادامه بررسی سوالات مهاجرتی به شرایط دریافت شهروندی کانادا می پردازیم:

  • ساکن دائمی بودن
  • پرداخت مالیات ها برای حداقل سه سال
  • موفقیت در آزمون شهروندی
  • اثبات مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی
  • نداشتن سابقه کیفری

  مقاله پیشنهادی:

  مشاور مهاجرت به کانادا

  چگونه در کانادا کار کنم؟

  کار در کانادا نیاز به مجوز کار دارد. اما، گاهی امکان کار در کانادا بدون اجازه کار ممکن است. دو نوع مجوز کار وجود دارد:

  • مجوز کار باز (Open work permit): این مجوز اجازه‌ی کار با هر کارفرمایی در کانادا را می دهد.
  • مجوز کار بسته یا مجوز کار مخصوص کارفرما (Employer-specific work permit): با این مجوز فقط می توانید برای کارفرمای خاصی کار کنید.

  یکی دیگر از روشها برای کار در کانادا برنامه تجربه‌ی بین المللی کانادا (International Experience Canada) است.

  دانشجویان بین المللی نیز می توانند واجد شرایط کار در کانادا باشند. در برخی از برنامه های مطالعاتی، شخص مجاز به کار در خارج از دانشگاه در حین تحصیل می باشد. با این وجود، دانشجویان پس از فارغ التحصیلی برای کار در کانادا باید درخواست مجوز کار دهند و یا برای درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) اقدام نمایند، یا این که درخواست اقامت دائم نمایند.

  چگونه در کانادا کار پیدا کنم؟

  بعنوان یکی از سوالات مهاجرتی می توان گفت، جستجوی شغل در کشوری جدید دلهره آور است؛ اما آماده سازی رزومه ای قوی و نامه پوششی می تواند در این مسیر به شما کمک زیادی کند.

  دقت کنید که، اکثر کارفرمایان کانادایی در درجه نخست به دنبال این هستند که آیا شما از لحاظ قانونی مجاز به کار در کانادا هستید یا خیر. مجاز به کار بودن از طریق شناخته شدن بعنوان یک ساکن دائمی (PR)، داشتن مجوز کار، دانشجوی بین المللی که مجاز به کار در کانادا است، همسر یک دانشجوی بین المللی یا شهروند کانادایی امکانپذیر است.

  چگونه در کانادا شغلی بیابیم؟

  برای یافتن شغل در کانادا می توان به طرق زیر اقدام نمود:

  • وبسایت های جستجوی کار و شبکه های اجتماعی
  • استفاده از راهنمایی های مشاوری باتجربه و معتمد
  • سازمانهای مربوط به مهاجرین
  • آژانسهای اشتغال و استخدام

  اگر به دنبال کار در کشور خاصی هستید، می توانید پاسخ های دقیق تر در مورد این نوع سوالات مهاجرتی را از کارشناسان موسسه مهاجرتی مهرآفرین دریافت نمایید.

  هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟

  هزینه مهاجرت به کانادا بستگی به روش ورود شما به کانادا دارد:

  • اکسپرس انتری و PNP
  تعداد نفرات هزینه
  یک فرد👦🏽 تقریباً 15000 دلار کانادا
  زوجین🧑🏻‍🤝‍🧑🏽 حدود 20،000 دلار کانادا
  خانواده های دارای فرزند👨‍👨‍👧‍👧 24000 تا 30،000 دلار کانادا

  هزینه های ذکر شده شامل تمامی موارد، از آزمون های زبان گرفته تا بیومتریک و هزینه های PR و گواهی پلیس می باشند.

  • هزینه های مهاجرت تحصیلی به کانادا

  در ابتدا می بایست در موسسه ای پذیرفته شوید و سپس برای درخواست مجوز تحصیل اقدام نمایید. هزینه برای این مورد تقریباً 12.985 دلار کانادا است، البته بجز شهریه. دانشجویان بین المللی باید در هر سال شهریه ای در حدود 19،250 تا 32.020 دلار کانادا را پرداخت نمایند.

  • ویزای تعطیلات کاری کانادا

  جوانان بیش از 30 کشور در دنیا می توانند برای زندگی و کار در کانادا درخواست دهند. متوسط هزینه در حدود 3،350 دلار کانادا می باشد.

  سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به کانادا

  سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به کانادا
  سوالات متداول مهاجرت تحصیلی به کانادا

  سوالات مهاجرتی متداول در خصوص تحصیل در کانادا در ادامه بررسی شده اند.

  چگونه در کانادا تحصیل کنم؟

  برای تحصیل در کانادا بعنوان یک دانشجوی بین المللی باید مجوز تحصیل دریافت نمود:

  • ثبت نام در یک موسسه آموزشی منتخب (DLI)
  • آماده سازی مدارک مورد نیاز نظیر اثبات پذیرش، اثبات هویت و اثبات منابع مالی کافی
  • درخواست برای مجوز دانشجویی
  • پس از تأیید مجوز دانشجویی، می توانید برای مهاجرت آماده شوید. اما مدارک زیر مورد نیاز است:
   • گذرنامه و اسناد مسافرتی نظیر معرفی نامه (letter of introduction)
   • ETA معتبر یا ویزای اقامت موقت کانادا
   • نامه معتبر پذیرش از یک موسسه
   • اثبات وجود منابع مالی کافی برای تامین هزینه های اقامت در کانادا
   • اثبات ترک کانادا پس از اتمام تحصیل

  شرایط پذیرش در کالج های کانادا چیست؟

  شرایط پذیرش از دانشگاههای کانادا همیشه یکی از سوالات مهاجرتی بوده است. از شرایط پذیرش در کالج های کانادا، ریزنمرات و مدرک دیپلم ترجمه شده یا مدرک دانشگاهی، مدرک زبان و انگیزه نامه می باشد. از مدارک دیگر نیز می توان به مدارک هویتی ترجمه شده اشاره نمود.

  الزامات زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا چیست؟

  زبان انگلیسی زبان اصلی آموزش در کلیه موسسات و دانشگاه های کاناداست؛ لذا، به اثبات مهارت های زبان انگلیسی نیاز است.

  موسسات کانادایی آزمونهای آیلتس و تافل را می پذیرند و دانشجویان برای پذیرش در موسسات کانادایی به نمره آیلتس 6.5 و تافل 70 تا 90 نیاز دارند. اما باز هم بعضی از کالجها در کانادا شامل یک دوره پایه برای آموزش زبان انگلیسی هستند که در این موارد، نیازی به ارائه مدرک آزمون زبان انگلیسی نیست.

  مقاله پیشنهادی:

  مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت

  آیا در کانادا تحصیل به زبان فرانسه امکانپذیر است؟

  بعنوان یکی دیگر از سوالات مهاجرتی مهم می توان گفت که، امکان تحصیل در کانادا به زبان فرانسه بعنوان زبان اصلی در بعضی از برنامه ها وجود دارد.

  اما در این صورت، دانشجو می بایست مدرکی دال بر تسلط خود بر زبان فرانسه ارائه دهد که شامل گواهینامه آزمون سنجش زبان فرانسه (TEF) و آزمون مهندسی فرانسه (TCF) است.

  آیا ممکن است درخواست اجازه تحصیل رد شود؟

  در صورت ریجکت شدن مجوز تحصیل، ایمیلی که در آن دلایل رد شدن ویزا بیان شده، ارسال می شود تا متقاضی این مشکلات را رفع نماید.

  از جمله متداولترین دلایل رد شدن درخواست می تواند مواردی چون ناکافی بودن مدارکی مبنی بر این که متقاضی از منابع مالی کافی برخوردار است و نیز متقاعد نشدن مسئولین درخواست مبنی بر اینکه قصد اصلی متقاضی، تحصیل است و یا دانشجو پس از اتمام دوره تحصیلی خود کانادا را ترک خواهد کرد.

  آیا مجوز تحصیل پس از ورود به فرودگاه کانادا ممکن است رد شد؟

  در مورد این گونه سوالات مهاجرتی می توان گفت که، افسر مهاجرت در فرودگاه کانادا از متقاضی در مورد علت سفر و مدارک سوالاتی خواهد کرد که در صورت رضایت از دلیل مراجعه، مجوز سفر صادر می شود.

  لذا، توصیه می شود کلیه مدارک نظیر مدرک پرداخت شهریه را در دسترس قرار دهید تا به راحتی بتوانید به افسر مهاجرت نشان دهید.

  بورسیه های کانادا چیست؟

  بورسیه معافیت از شهریه یا بخشی از آنست که به دانشجویان ممتاز اعطا می شود. متقاضی می تواند در این مورد به کالج خود درخواست کمک هزینه تحصیلی دهد.

  اما توصیه می شود زودتر و پیش از مراحل پذیرش به دنبال کمک هزینه باشید، چرا که بورسیه ها زمان مشخصی دارند و تعداد بورسیه ها برای دانشجویان بین المللی محدود است. امکان تحصیل با بورسیه از سوالات مهاجرتی است دائما پرسیده می شود.

  مقاله پیشنهادی:

  بورسیه تحصیلی کانادا

  آیا امکان کار حین و بعد از تحصیل در کانادا وجود دارد؟

  از جمله مزایای تحصیل در کانادا، امکان کار تا 20 ساعت در هفته در طی ترم و 30 ساعت در تعطیلات ترم و آخر سال می باشد و چه کار در محوطه دانشگاه باشد یا خارج از دانشگاه، نیاز به مجوز کار نیست.

  دانشجویانی که تحصیلات خود را به مدت دو سال در کانادا به اتمام رسانده اند، مدت اقامتشان پایان پذیرفته و باید به کشور خود بازگردند. اما دولت کانادا برنامه های ویژه‌ای را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته تا پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند در این کشور کار کنند. کار در کانادا می تواند شرایط اقامت دائم و تابعیت دائمی را برای دانشجو فراهم آورد.

  در ادامه پاسخ به این گونه از سوالات مهاجرتی، دانشجویانی که در برنامه های تحصیلی دو ساله شرکت داشته اند، اجازه کار را به مدت سه سال پس از فارغ التحصیلی خواهند داشت.

  همچنین، دانشجویان فارغ التحصیل می توانند با نامه نگاری و ارسال رزومه به شرکت ها و سازمان ها و نیز آماده شدن برای مصاحبه های کاری، شغلی در کانادا بیابند.

  ارزانترین راه تحصیل در کانادا چیست؟

  ارزان ترین روش برای تحصیل در کانادا، شرکت در یک برنامه دو ساله در کالجی کانادایی است.

  مقاله پیشنهادی:

  ارزان ترین راه مهاجرت

  سوالات انگلیسی در مورد مهاجرت

  سوالات انگلیسی در مورد مهاجرت
  سوالات انگلیسی در مورد مهاجرت

  علاوه بر سوالات مهاجرتی، بررسی سوالات مصاحبه ویزا نیز بسیار مهم است. دقت کنید که به سوالات ویزا باید درست پاسخ دهید و اعتماد به نفستان را حفظ نمایید. در ادامه به برخی از اصطلاحات و سوالات رایج در سفارت اشاره شده است:

  Do you have a scholarship?

  آیا بورسیه تحصیلی دارید؟

  Do You Have A Covered Health Insurance For This Journey?

  آیا در این سفر تحت پوشش بیمه هستید؟

  Do You Have Any Known Person Studying In This University?

  آیا شخص خاصی را که در این دانشگاه تحصیل کند، دارید؟

  Do You Plan To Pursue Masters Studies After You Finish Bachelor’s?

  آیا قصد شما پس از پایان یافتن دوره لیسانس، تحصیل در دوره کارشناسی ارشد است؟

  Have You Applied In Other Universities, Did You Get Admitted Into Other Universities?

  آیا در دانشگاه های دیگر اپلای کرده اید، آیا در دانشگاه های دیگر پذیرفته شده اید؟

  How did you choose the desired university?

  چگونه دانشگاه مورد نظر را انتخاب نمودید؟

  sources:

  reachimmigration
  pearsonpte
  crownrelo
  سوالات متداول:

  چرا یافتن پاسخی درست به سوالات مهاجرتی مهم است؟

  پاسخ درست می تواند مسیر مناسب مهاجرتی را به شما نشان دهد و در موفقیت مهاجرت نقش بسزایی خواهد داشت.

  چگونه می توان پاسخ هایی درست برای سوالات خود در مورد مهاجرت یافت؟

  برای یافتن پاسخ هایی صحیح برای سوالات خود در مورد مهاجرت می توان از راهنمایی های یک وکیل مهاجرتی خبره و متخصص در زمینه مهاجرت استفاده کرد.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.