دانشگاه های پزشکی آلمان

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی رویای بسیاری است و کشور آلمان با داشتن دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی دولتی و خصوصی با کیفیت ، توانسته مقصد تحصیل برای بسیاری از دانشجویان بین المللی باشد ؛ به طور کلی ، پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از رشته های پرتقاضا است و تحصیل در این رشته ها ، آن هم در بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان می تواند آینده شغلی فرد را تضمین نماید ؛ اگر شما هم می خواهید به عنوان یک دانشجوی پزشکی یا دندانپزشکی در آلمان تحصیل نمایید ، بدون شک می بایست با بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان و نیز برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان آشنا باشید تا بدین ترتیب بتوانید گام هایی محکم تر به سوی آینده بردارید.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه این مقاله را ندارید؛ میتوانید با کارشناسان ما در امور مهاجرت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته شود.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی رویای بسیاری است و کشور آلمان با داشتن دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی دولتی و خصوصی با کیفیت ، توانسته مقصد تحصیل برای بسیاری از دانشجویان بین المللی باشد ؛ به طور کلی ، پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از رشته های پرتقاضا است و تحصیل در این رشته ها ، آن هم در بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان می تواند آینده شغلی فرد را تضمین نماید ؛ اگر شما هم می خواهید به عنوان یک دانشجوی پزشکی یا دندانپزشکی در آلمان تحصیل نمایید ، بدون شک می بایست با بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان و نیز برترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان آشنا باشید تا بدین ترتیب بتوانید گام هایی محکم تر به سوی آینده بردارید.

  لذا ، در مقاله پیش رو به معرفی دانشگاه های برتر پزشکی و نیز دانشگاه های دندانپزشکی آلمان پرداخته شده است ؛ همچنین ، شما می توانید در این خصوص از راهنمایی های بسیار مفید کارشناسان شرکت مهاجرتی مهرآفرین بهره ببرید.

  مقالات پیشنهادی:

  مهاجرت به آلمان

  تحصیل در آلمان

  مهاجرت تحصیلی به آلمان

  مهاجرت کاری به آلمان

  وکیل مهاجرت به آلمان

  دانشگاه های دندانپزشکی آلمان + دانشگاه های پزشکی

  کشور آلمان شامل برخی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه ها و نیز مؤسسات مدرنی که مدارک پزشکی و تجربه عملی را ارائه می دهند ، می باشد ؛ به طور کلی ، برخی از بهترین برنامه های پزشکی در آلمان ، پزشکی عمومی ، دندانپزشکی ، پرستاری ، تغذیه ، علوم اعصاب و داروسازی است ؛ اما برای تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان ، می بایست شرایط و مدارک مورد نیاز را فراهم آورد.

  به طور کلی ، شرایط صلاحیت برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی آلمان در بین مؤسسات مختلف متفاوت است و مهارت های زبانی مورد نیاز نیز برای این دوره ها در دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد ؛ همچنین ، بسیاری از برنامه های پزشکی به آزمون های استعداد (aptitude tests) ، امتحانات علوم طبیعی و مصاحبه بعنوان بخشی از روند درخواست نیاز خواهند داشت.

  لیست دانشگاه های پزشکی آلمان

  بسیاری از دانشگاه های المان پزشکی ارائه می دهند ؛ اما تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان همواره از مزیت هایی برخوردار است ؛ چرا که دانشکده های پزشکی آلمان ، آموزشی با کیفیت را ارائه می دهند و تجهیزات آموزشی پیشرفته ای را در اختیار دارند ؛ همچنین ، بهترین دانشگاه پزشکی آلمان ، همواره در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند ؛ لذا دارای اعتبار جهانی بوده که این خود فرصت های شغلی فراوانی را در اختیار فارغ التحصیلان این دانشگاه ها قرار خواهد داد ؛ برخی از دانشگاه ها و کالج های پزشکی المان شامل موارد زیر هستند:

  نام دانشگاه شهر
  دانشگاه فنی مونیخ مونیخ
  دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ مونیخ
  دانشگاه هایدلبرگ هایدلبرگ
  دانشگاه آزاد برلین برلین
  دانشگاه هومبولت برلین برلین
  دانشگاه RWTH آخن آخن
  دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن توبینگن
  دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ فرایبورگ
  دانشگاه فنی  درسدن درسدن
  دانشگاه بن بن
  دانشگاه  گوتینگن گوتینگن
  دانشگاه هامبورگ هامبورگ
  دانشگاه گوته فرانکفورت آم ماین فرانکفورت آم ماین
  دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن – نورنبرگ ارلانگن – نورنبرگ
  دانشگاه فردریش شیلر ینا ینا
  دانشگاه اولم اولم
  دانشگاه جولیوس ماکسیمیلیان وورزبورگ وورزبورگ
  دانشگاه لایپزیگ لایپزیگ
  دانشگاه یوستوس – لیبیگ گیسن گیسن
  دانشگاه فیلیپس ماربورگ ماربورگ
  دانشگاه آگسبورگ آگسبورگ
  دانشگاه پزشکی شاریته برلین برلین
  دانشگاه روهر بوخوم بوخوم
  دانشگاه کلن کلن
  دانشگاه فنی درسدن درسدن
  دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف دوسلدورف
  دانشگاه دویسبورگ – اسن دویسبورگ – اسن
  دانشگاه FAU ارلانگن نورنبرگ – بیروت ارلانگن – نورنبرگ
  دانشگاه گوته فرانکفورت فرانکفورت
  دانشگاه گریفسوالد گریفسوالد
  دانشگاه مارتین لوتر هاله – ویتنبرگ هاله – ویتنبرگ
  دانشکده پزشکی هانوور هانوور
  دانشگاه کیل کیل
  دانشگاه لوبک لوبک
  دانشگاه ماگدبورگ ماگدبورگ
  دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز ماینز
  دانشگاه فیلیپس ماربورگ ماربورگ
  دانشگاه مونستر مونستر
  دانشگاه رگنسبورگ رگنسبورگ
  دانشگاه اولدنبورگ اولدنبورگ
  دانشگاه روستوک روستوک
  دانشگاه سارلند سارلند

  بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در آلمان

  بهترین دانشگاه های آلمان برای پزشکی کدامند؟ رتبه بندی دانشگاه های پزشکی آلمان نشان داده که همواره بهترین دانشگاه های آلمان در بین بهترین دانشگاه های دنیا جای داشته اند ؛ به طور کلی ، بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان شامل موارد زیر خواهند بود:

  • دانشگاه هایدلبرگ
  • دانشگاه Rwth آخن
  • دانشگاه ماگدبورگ
  • دانشگاه مونستر
  • دانشگاه توبینگن
  • دانشگاه فرایبورگ
  • دانشگاه هامبورگ
  • دانشگاه گوتینگن
  • دانشگاه بن

  و غیره.

  بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان

  دانشگاه پزشکی هایدلبرگ آلمان

  دانشگاه پزشکی  هایدلبرگ آلمان ، یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور آلمان است و این دانشگاه از یک بخش پزشکی بسیار عالی با شش دهه سابقه در امر آموزش و پژوهش بهره می برد ؛ هدف این بخش ، غلبه بر چالش های پزشکی قرن 21 است ؛ در واقع ، هایدلبرگ به عنوان بهترین دانشگاه پزشکی آلمان ، محیطی پر جنب و جوش و تعاملی را برای مؤسسات تحقیقاتی بین المللی معتبر فراهم آورده است ؛ همچنین ، دانشگاه عضو گروه کویمبرا و انجمن دانشگاه های اروپایی ، و از اعضای موسس انجمن دانشگاه های تحقیقاتی در اروپا است ؛ این دانشگاه توانسته دانشجویان علاقمند را از سراسر دنیا جذب خود کند.

  دانشگاه پزشکی آخن آلمان RWTH

  دانشگاه  پزشکی آخن آلمان یکی از دانشگاه های پزشکی برتر در آلمان است ؛ این دانشگاه تأسیس سال 1966 بوده و دارای 9 دانشکده مختلف ، و از جمله بخش فوق العاده پزشکی است ؛ همچنین ، بیمارستان آخن شامل کلینیک های تخصصی ، موسسات نظری و بالینی و دیگر امکانات تحقیقاتی ، سالن های سخنرانی و نیز مدارس تخصصی پزشکی می باشد ؛ علاوه بر این ، دانشگاه روت آخن ، از امکانات دیگری که برای هر بیمارستان استانداردی لازم است ، بهره می برد.

  به طور کلی ، در حدود 2700 دانشجو در دانشکده پزشکی آخن مشغول به تحصیل هستند ؛ لذا ، هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا برای مطالعه پزشکی از طریق بهترین دانشگاه پزشکی آلمان ، دانشگاه روت آخن ، اقدام می کنند.

  دانشگاه ماگدبورگ

  پس از ادغام سه دانشگاه شامل دانشگاه فنی ، کالج تربیت معلم و دانشکده پزشکی در سال 1993 ، دانشگاه ماگدبورگ ایجاد شد ؛ دانشکده پزشکی ماگدبورگ دارای 9 دانشکده و در حدود 13000 دانشجو است و بر اساس پایگاه داده اسکوپوس (Scopus) ، از این دانشگاه در حدود 32900 مقاله در مجلات بین المللی منتشر گردیده است.

  همچنین ، هدف دانشگاه ، ایجاد ساختاری ناب و واضح با محوریت اصلی تخصص در موضوعات سنتی مهندسی ، علوم طبیعی و پزشکی می باشد ؛ نام دانشگاه نیز به افتخار فیزیکدان آلمانی اتو فون گوریکه (Magdeburg Otto von Guericke) نهاده شده است.

  دانشگاه مونستر

  دانشگاه مونستر تاسیس سال 1780 است و این دانشگاه دارای 250 دوره مختلف می باشد ؛ دانشگاه مونستر به دلیل داشتن تیمی برجسته شامل 5000 متخصص معتبر شناخته شده است و این دانشگاه در حدود 400 قرارداد مشارکت با سایر مؤسسات دانشگاهی در سراسر جهان دارد ؛ لذا می توان دانشگاه مونستر را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان دانست.

  دانشگاه توبینگن

  دانشگاه توبینگن در سال 1477 ایجاد شده و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است ؛ این دانشگاه در شهر دانشگاهی توبینگن (بادن – وورتمبرگ) آلمان قرار گرفته است و به خاطر موفقیت در زمینه های پزشکی ، علوم طبیعی و علوم انسانی در سطح بین المللی شناخته شده است.

  دانشگاه توبینگن میزبان حدود 22000 دانشجو است و همانگونه که ذکر شد ، شهرت دانشگاه به دلیل برخی از برندگان جایزه نوبل به ویژه در رشته هایی چون پزشکی و شیمی می باشد ؛ همچنین ، دانشکده پزشکی دانشگاه شامل 1500 تخت در بیمارستان دانشگاه است و هر ساله در حدود 66000 بیمار بستری و 200000 بیمار در کلینیک های سرپایی درمان می شوند.

  بخش پزشکی دانشگاه که شامل کلینیک ، موسسات علمی و نیز امکانات تئوری است باعث شده تا دانشگاه توبینگن به بهترین موسسه آموزشی پزشکی در منطقه ی بادن – وورتمبرگ تبدیل شود.

  دانشگاه فرایبورگ

  دانشگاه فرایبورگ در زمینه تدریس موفق علوم انسانی ، علوم اجتماعی و نیز علوم طبیعی از سابقه ای طولانی برخوردار است ؛ این دانشگاه دارای 11 دانشکده است و دانشجویان از هر نقطه از جهان جذب فرایبورگ شده اند تا بتوانند از آموزشی با کیفیت بهره ببرند.

  به طور کلی ، مرکز پزشکی فرایبورگ شامل بیش از 10000 متخصص است و به 58000 بیمار نیازمند خدمات مراقبت های پزشکی ارائه می دهد ؛ مرکز پزشکی دانشگاه بر این باور است که علوم پایه و تحقیقات بالینی پیش نیاز دستیابی به آخرین تخصص ها و درمان های پزشکی است که این خود ، منجر به تشویق تحقیقات و پژوهش های مداوم توسط پزشکان خواهد شد ؛ به طور کلی ، دانشجویان دانشگاه فرایبورگ ، از فرصت های زیادی برای یادگیری ، نوآوری و موفقیت برخوردارند.

  دانشگاه فرایبورگ

  دانشگاه های خصوصی پزشکی در آلمان

  بهترین دانشگاه پزشکی آلمان در بخش خصوصی کدامند؟ تعداد دانشگاه های خصوصی پزشکی در آلمان کم است و روند پذیرش در این دانشگاه ها می تواند متفاوت از دانشگاه های دولتی باشد ؛ اما با این وجود ، باز هم ممکن است جهت پذیرش در دانشگاه های خصوصی نیاز به شرکت در آزمون هایی باشد.

  دقت که ، شهریه دانشگاه های خصوصی بیش تر از دانشگاه های دولتی است و در حال حاضر ، بسته به دانشگاه مورد نظر ، دانشجویان می بایست هزینه ای در حدود 5700 تا 15000 یورو را در هر ترم پرداخت نمایند.

  کیفیت آموزشی دانشگاه های خصوصی پزشکی در حد خوبی است و تمرکز بر تجربیات عملی در مراحل نخست دوره ، می تواند از نکات مثبت تحصیل در دانشگاه های خصوصی پزشکی آلمان باشد ؛ اما ، به دلیل عدم دسترسی این دانشگاه ها به بیمارستان های دانشگاهی آلمان ، دانشگاه های خصوصی ممکن است به شدت دانشگاه های دولتی بر تحقیق و پژوهش متمرکز نباشند.

  به طور کلی ، در آلمان 4 دانشگاه خصوصی برای ارائه رشته پزشکی وجود دارد د و دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه ها به مانند فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی به عنوان یک پزشک فعالیت خواهند کرد ؛ چهار دانشگاه خصوصی آلمان که برای رشته پزشکی دانشجو می پذیرد ، موارد زیر می باشند:

  • دانشگاه ویتن / هردک
  • دانشگاه پزشکی براندنبورگ تئودور فونتن (MHB)
  • دانشگاه بهداشت و پزشکی پوتسدام (HMU)
  • دانشکده پزشکی هامبورگ – دانشگاه علوم کاربردی و پزشکی (MSH)

  دقت کنید که ، دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در این چهار مدرسه خصوصی آلمان می بایست به مانند دانشگاه های دولتی این کشور ، پس از تکمیل دوره در آزمون دولتی شرکت نمایند ؛ لذا ، دانشجویان پس از موفقیت در آزمون ، مجوز کار به عنوان پزشک در آلمان را دریافت خواهند نمود.

  پردیس دانشگاه های پزشکی خارجی در آلمان

  گزینه های خصوصی دیگری نیز برای مهاجرت تحصیلی به آلمان وجود دارند که زیرمجموعه ای از دیگر دانشگاه های اروپایی می باشند ؛ دانشجویان این نوع از دانشگاه ها در آلمان بر طبق قوانین و مقررات محلی دانشگاه مربوطه تحصیل خواهند کرد ؛ به عبارتی ، با این که پردیس دانشگاه در کشور آلمان قرار گرفته ، اما متقاضیان بر اساس قوانین کشور دانشگاه مربوطه آموزش دوره پزشکی را خواهند دید و اغلب برنامه های تحصیلی در این دانشکده های پزشکی خارجی ، مطابق با قوانین کشوری که دانشگاه زیرمجموعه آن است ، در نظر گرفته می شود.

  به دلیل مقررات اتحادیه اروپا ، دانشجویان فارغ التحصیل از این دانشگاه ها که در کشورهای اتحادیه ی اروپا مستقرند ، می توانند بعد از فارغ التحصیلی به عنوان یک پزشک در آلمان به فعالیت بپردازند ؛ پردیس های دانشگاه های پزشکی خارجی در آلمان شامل موارد زیر می باشند:

  • دانشکده پزشکی کاسل ، زیرمجموعه دانشگاه ساوت همپتون بریتانیا
  • پردیساسکلیپوسهامبورگ ، زیرمجموعه دانشگاه Semmelweiß مجارستان در بوداپست
  • دانشگاه پاراسلسوس نورنبرگ ، زیرمجموعه دانشگاه خصوصی اتریش در سالزبورگ
  • دانشگاه پزشکی نئومارکت ام میرش پردیس هامبورگ ، شعبه دانشگاه دولتی رومانی در نئومارکت ام

  دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان بر اساس تخصص

  بر اساس تخصص دانشگاه های پزشکی المان شامل موارد زیر خواهند بود:

  • دانشگاه های MBBS در آلمان
  • دانشگاه های علوم دامپزشکی در آلمان
  • دانشگاه های MD در آلمان
  • دانشگاه های داروسازی در آلمان
  • دانشگاه های پیراپزشکی / پرستاری در آلمان
  • دانشگاه های پزشکی عمومی آلمان
  • دانشگاه های علوم پزشکی آلمان
  • دانشگاه های جراحی در آلمان
  • دانشگاه های بهداشت عمومی در آلمان
  • دانشگاه های تحقیقات بالینی در آلمان
  • دانشگاه های علوم دندانپزشکی در آلمان
  • دانشگاه های متخصص تناسب اندام و مراقبت های بهداشتی در آلمان
  • کارشناسی ارشد جراحی (MS) دانشگاه های آلمان
  • دانشگاه های فیزیوتراپی در آلمان

  دانشگاه های پزشکی آلمان مورد تایید وزارت بهداشت

  فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران شامل موارد زیر می باشند:

  • دانشگاه فرایبورگ
  • دانشگاه بیله فلد
  • دانشگاه شاریته پزشکی برلین
  • دانشگاه کیل
  • دانشگاه توبینگن
  • دانشگاه آزاد برلین
  • دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن نورنبرگ
  • دانشگاه گوته فرانکفورت
  • دانشکده پزشکی هانوور
  • دانشگاه هومبولت برلین
  • دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز
  • دانشگاه یوستوس لیبیگ گیسن
  • موسسه فناوری کارلسروهه
  • دانشگاه مارتین لوتر هال ویتنبرگ
  • دانشگاه اتو فون گوریکه ماگدبورگ
  • دانشگاه فیلیپس ماربورگ
  • دانشگاه هایدلبرگ
  • دانشگاه روهر بوخوم
  • دانشگاه RWTH آخن
  • دانشگاه فنی برلین
  • دانشگاه فنی مونیخ
  • دانشگاه فنی درسدن
  • دانشگاه فناوری دورتموند
  • دانشگاه سارلند
  • دانشگاه دوسلدورف
  • دانشگاه هامبورگ
  • دانشگاه ینا
  • دانشگاه کنستانز
  • دانشگاه کلن
  • دانشگاه دویسبورگ اسن
  • دانشگاه گوتینگن
  • دانشگاه گریفسوالد
  • دانشگاه لایپزیگ
  • دانشگاه لوبک
  • دانشگاه مونیخ
  • دانشگاه وورزبورگ
  • دانشگاه بن
  • دانشگاه رگنسبورگ
  • دانشگاه اولم
  • دانشگاه مونستر
  • دانشگاه ویتن هردک

  که در میان این موارد می توان به دانشگاه های پزشکی آلمان ، نظیر دانشگاه فرایبورگ ، دانشگاه شاریته پزشکی برلین ، دانشگاه توبینگن ، دانشگاه آزاد برلین ، دانشکده پزشکی هانوور ، دانشگاه هومبولت ، دانشگاه مونیخ و غیره ، نیز اشاره نمود.

  دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

  از مزایای تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی آلمان ، می توان به مواردی چون آموزش با استانداردهای بالا ، آموزش برای تحقیق و مراقبت از بیمار ، حمایت از دانشجویان بین المللی ، فرصت های مطالعه مفاهیم جدید درمانی اشاره نمود ؛ همچنین ، آلمان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه آموزش مراقبت های بهداشتی ، از امکانات و تجهیزاتی پیشرفته برای آموزش بهره می برد و نکته مهمی که برای بسیاری از دانشجویان بین المللی حائز اهمیت است ، رایگان بودن دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی دولتی آلمان است.

  دانشگاه های دندانپزشکی آلمان

  حال بهترین دانشگاه دندانپزشکی المان کدامست؟ از آن جا که انتخاب بهترین دانشگاه دندانپزشکی آلمان برای تحصیل مهم است ؛ لذا می بایست در این مورد دقت نمود ؛ در همین راستا ، برخی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان را در جدول زیر لیست کرده ایم:

  نام دانشگاه رتبه  در آلمان (دانشگاه های دندانپزشکی آلمان) رتبه در اروپا (در زمینه دندانپزشکی) رتبه در جهان (در زمینه دندانپزشکی)
  دانشگاه مونیخ 1 26 78
  دانشگاه فرایبورگ 2 33 93
  دانشگاه گوتینگن 3 35 102
  دانشگاه ارلانگن نورنبرگ 4 38 109
  دانشگاه پزشکی شاریته برلین 5 40 114
  دانشگاه هایدلبرگ آلمان 6 41 116
  دانشگاه گیسن 7 42 118
  دانشگاه یوهانس گوتنبرگ ماینز 8 43 120
  دانشگاه مونستر 9 44 122
  آخن RWTH دانشگاه 10 49 132
  دانشگاه کیل 11 54 144
  دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف 12 61 166
  دانشگاه بن 13 66 177
  دانشگاه رگنسبورگ 14 67 180
  دانشگاه هامبورگ 15 69 182
  دانشگاه گوته فرانکفورت آم ماین 16 70 183
  دانشگاه هومبولت برلین 17 72 191
  دانشگاه توبینگن 18 79 211
  دانشگاه صنعتی درسدن 19 82 217
  دانشگاه ماربورگ 20 83 221
  دانشگاه کلن 21 87 233
  دانشکده پزشکی هانوور 22 90 243
  دانشگاه اولم 23 91 254
  دانشگاه گریفسوالد 24 94 264
  دانشگاه لایپزیگ 25 99 285
  دانشگاه زارلند 26 102 302
  دانشگاه وورزبورگ 27 103 310
  دانشگاه مارتین لوتر هال ویتنبرگ 28 113 313
  دانشگاه فردریش شیلر ینا 29 115 336
  دانشگاه آزاد برلین 30 126 383

  به طور کلی ، کشور آلمان گزینه های بسیار متنوعی را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد ؛ به طوری که ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در این کشور است ؛ اما از آن جا که تحصیل در بهترین دانشگاه ها می تواند شرایط بهتری را برای حال و آینده دانشجو به دنبال داشته باشد ؛ لذا ، انتخاب بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان و یا بهترین دانشگاه های دندانپزشکی آلمان می تواند انتخابی بسیار عالی باشد ؛ اما اگر به دنبال بهترین دانشگاه آلمان در رشته پزشکی و دندانپزشکی هستید ، راهنمایی های مشاوران موسسه مهاجرتی مهرآفرین بسیار مفید خواهند بود.

  سوالات متداول

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از طریق دانشگاه های دولتی ، دانشگاه های خصوصی و پردیس دانشگاه های پزشکی خارجی در آلمان امکان پذیر است.

  دانشگاه فرایبورگ ، دانشگاه شاریته پزشکی برلین ، دانشگاه توبینگن ، دانشگاه آزاد برلین ، دانشکده پزشکی هانوور ، دانشگاه هومبولت ، دانشگاه مونیخ و غیره

   

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 2نفر)
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.