تمکن مالی ویزای آلمان

تمکن مالی ویزای آلمان از جمله مدارک ضروری جهت درخواست ویزای آلمان و اجازه اقامت در این کشور است ؛ به عبارتی ، جهت اخذ ویزا یا اجازه اقامت کشور آلمان ، نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز مبنی بر اثبات منابع مالی کافی است ؛ تمکن مالی سفارت آلمان به طرق مختلف از جمله ارائه ی درآمد و شرایط مالی والدین ، از طریق اظهار تعهد بر طبق ماده 66 – 68 Aufenthaltsgesetz  (قانون اتباع خارجی کشور آلمان) که توسط فردی با دارایی یا درآمد کافی صورت می گیرد ، به واسطه ی پرداخت تضمین به حسابی بلوکه شده در آلمان و یا با سپردن ضمانت نامه بانکی قابل تمدید سالیانه در بانکی در این کشور قابل اثبات می باشد.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  تمکن مالی ویزای آلمان از جمله مدارک ضروری جهت درخواست ویزای آلمان و اجازه اقامت در این کشور است ؛ به عبارتی ، جهت اخذ ویزا یا اجازه اقامت کشور آلمان ، نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز مبنی بر اثبات منابع مالی کافی است ؛ این میزان پول به طرق مختلف از جمله ارائه ی درآمد و شرایط مالی والدین ، از طریق اظهار تعهد بر طبق ماده 66 – 68 Aufenthaltsgesetz  (قانون اتباع خارجی کشور آلمان) که توسط فردی با دارایی یا درآمد کافی صورت می گیرد ، به واسطه ی پرداخت تضمین به حسابی بلوکه شده در آلمان و یا با سپردن ضمانت نامه بانکی قابل تمدید سالیانه در بانکی در این کشور قابل اثبات می باشد.

  در ادامه توضیحات بیش تری در این خصوص ارائه شده ، البته در تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی مهرآفرین نیز می توانید اطلاعاتتان را در این مورد تکمیل نمایید.

  تمکن مالی ویزای آلمان چیست؟

  همان گونه که بیان شد ، جهت اخذ ویزای آلمان و اجازه اقامت این کشور ، مدارک اثبات منابع مالی کافی ، مورد نیاز است که این مدارک نشان خواهند داد که شخص متقاضی خواهد توانست از عهده مخارج خود در کشور آلمان برآید و باری بر دوش دولت نخواهد بود ؛ به طور کلی ، اثبات تمکن مالی ویزای آلمان از طریق یک تأییدیه رسمی که توسط یک سازمان مشهور صادر خواهد شد ، انجام می شود و میزان مبلغ موجود به نام متقاضی و یا حمایت مالی که وی از طرف یک قیم یا مؤسسه دریافت خواهد کرد را نشان دهد.

  چه افرادی به اثبات تمکن مالی سفارت آلمان نیاز دارند؟

  تا وقتی که شخص جهت اقامت خود در خاک آلمان به اخذ ویزا و یا اجازه اقامت این کشور نیاز دارد ، اثبات تمکن مالی و داشتن بودجه کافی برای وی ضروری خواهد بود ؛ به طور کلی ، شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا (به جز شهروندان کشورهای چون نروژ ، سوئیس ، ایسلند و لیختن اشتاین) که به اقامت در کشور آلمان برای اهدافی غیر توریستی تمایل دارند ، لازمست تا مدارکی مبنی بر امنیت مالی ارائه دهند.

  در کل ، می توان کشورها را از لحاظ نیاز داشتن به تمکن مالی جهت دریافت ویزای کشور آلمان به صورت زیر دسته بندی کرد:

  کشور مبدأ آیا به ارائه گواهی منابع مالی نیاز است؟
  اتباع کشورهای اتحادیه اروپا (از جمله نروژ ، سوئیس ، ایسلند و لیختن اشتاین) خیر
  اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا که برای رفتن به آلمان به ویزا نیاز دارند. بله ، در زمان درخواست ویزای آلمان
  اتباع استرالیا ، هندوراس ، اسرائیل ، ژاپن ، کانادا ، نیوزیلند ، جمهوری کره جنوبی ، ایالات متحده آمریکا بله ، در زمان درخواست جهت اجازه اقامت

  دقت داشته باشید که ، جهت اثبات تمکن مالی سفارت آلمان و تأمین هزینه های زندگی در کشور آلمان به حدود 934 یورو ماهانه یا 11208 یورو سالانه به طور متوسط نیاز می باشد.

  هزینه تمکن مالی المان چه میزان است؟

  این هزینه، بسته به مقصود شخص از اقامت در این کشور ، می تواند متفاوت باشد ؛ برای مثال ، مبلغ مسدود شده مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی به نرخ فعلی BAföG (استاندارد ملی که حداقل هزینه هایی را که یک دانشجو برای داشتن یک زندگی استاندارد مناسب باید تحت پوشش قرار دهد ، تعریف می‌کند) بستگی خواهد داشت.

  تمکن مالی ویزای آلمان

  تمکن مالی مورد نیاز جهت تأمین هزینه های اقامت برای درخواست روادید جستجوی کار

  برای اثبات تمکن مالی سفارت آلمان در این مورد به مدارک بانکی که وجود حداقل 5118 یورو در حساب بانکی در ایران را ثابت می کند لازم است ؛ همچنین ، در آلمان می بایست یک حساب بانکی مسدود شده باز شود ؛ تعهدنامه (دعوت نامه رسمی Verpflichtungserklärung) نیز در این مورد می تواند ارائه شود.

  از موارد قابل توجه برای ویزای جستجوی کار آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سن: داشتن حداقل 18 سال سن
  • مدرک تحصیلی: دارا بودن مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس که این مدارک می توانند از یک دانشگاه آلمانی اخذ شده و یا این که معادل مدارک آلمانی باشند.
  • سابقه کار: داشتن حداقل پنج سال سابقه کار
  • اثبات تمکن مالی سفارت آلمان: باید بودجه کافی برای تامین هزینه های اقامت در آلمان وجود داشته باشد که این بودجه شامل پوشش هزینه های زندگی ماهیانه و بیمه درمانی خواهد بود ؛ لذا می بایست حداقل 720 یورو در ماه در دسترس باشد.
  • بیمه درمانی
  • مهارت های زبانی: دانستن زبان آلمانی برای ویزای جستجوی کار آلمان اجباری نیست ؛ اما با این وجود ، اخذ نتیجه ای خوب در آزمون های زبان آلمانی می تواند شانس دریافت ویزا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

  اثبات تمکن مالی برای ویزای توریستی آلمان

  تمکن مالی ویزای آلمان برای ویزای توریستی این کشور ، از طریق داشتن درآمدی به طور میانگین حداقل 3000 یورو در طی 6 ماه گذشته و یا از طریق داشتن حامی مالی امکان پذیر است.

  تمکن مالی ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی آلمان

  با این که حداقل مبلغ ضروری جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان وجود ندارد و انواع روش های سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است که هر یک ممکن است دارای حداقل مبلغ خاص خود برای سرمایه گذاری باشند ، اما به طور کلی در صورتی که شخص 250,000 یورو در پروژه ای که برای اقتصاد آلمان مفید است ، سرمایه گذاری کند و 5 شغل و یا بیش تر ایجاد نماید ، ممکن است اخذ مجوز برای اقامت و کار در کشور آلمان برای وی آسان تر شود.

  تمکن مالی برای ازدواج و الحاق خانواده

  در صورتی که شخص با فردی آلمانی ازدواج کند و از این طریق بخواهد در آلمان اقامت داشته باشد ، به مدارکی مبنی بر داشتن منابع مالی کافی نیاز است و به طور معمول ، فرد آلمانی می بایست مدارکی که حاکی از توانایی وی برای تامین هزینه های زندگی (هزینه های سالانه زندگی در آلمان) همسر است را ارائه دهد.

  تمکن مالی ویزای آلمان جهت الحاق خانواده

  به طور کلی ، حامی یا اسپانسر به شخصی اطلاق می شود که به طور قانونی در خاک آلمان اقامت داشته و قصد دارد اعضای خانواده اش را با اثبات منابع مالی کافی و ایجاد فضای زندگی مناسب برای خود و عضوی از خانواده که به وی ملحق خواهد شد ، فراهم آورد.

  اتباع کشور ثالثی که قصد دارند نقش حامی را برای همسر ، فرزند ، والدین یا دیگر از اعضای خانواده ایفا کنند ، می بایست شامل یکی از موارد زیر باشند:

  • داشتن پروانه سکونت
  • اجازه اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا
  • اجازه اقامت یا کارت آبی اتحادیه اروپا

  داشتن شرایط بالا و همچنین داشتن توانایی مالی مورد نیاز جهت ارائه امنیت مالی و فراهم آوردن یک محل اقامت امن برای عضوی از خانواده که قصد الحاق به وی را دارد ، از موارد ضروری برای داشتن ویزای الحاق خانواده است ؛ لذا ، برای پیوستن یکی از اعضای خانواده به دانشجویی که در آلمان تحصیل می کند ، اثبات تمکن مالی سفارت آلمان و تامین هزینه های ماهانه زندگی مورد نیاز می باشد.

  تمکن مالی ویزای آلمان برای دانشجویان چه میزان است؟

  تمکن مالی المان برای تحصیل چگونه است؟ از ترم زمستان 2022 ، دانشجویان می بایست در دسترس بودن مبلغ 934.00 یورو را ماهانه و یا مبلغ 11208.00 یورو را در سال به اثبات برسانند که این مبلغ ، می تواند به خاطر افزایش مداوم هزینه های مربوط به اسکان ، برق ، غذا و غیره متغیر باشد.

  تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان

  اما دقت کنید که آلمان انواع خاصی از ویزا را صادر می کند که نیاز به افزایش ده درصدی مبلغ مسدود شده برای هر ماه دارد و این موضوع در مورد انواع مختلف ویزاهای آلمان از جمله ویزا جهت به رسمیت شناختن مدارک خارجی ، ویزا برای آموزش زبان یا درخواست جهت یک دوره تحصیلی و یا کارآموزی صدق می کند ، لذا ، در صورتی که هدفتان اخذ یکی از ویزاهای نام برده شده باشد ، می بایست مبلغ هر ماهه را به میزان ده درصد افزایش دهید.

  زمان ارائه مدارک تمکن مالی ویزای المان برای دانشجویان

  توجه داشته باشید که زمان پذیرش برای دانشگاه ، تعیین کننده ی زمان ارائه ی مدارک منابع مالی نخواهد بود ؛ همان طور که می دانید ، هدف از تأیید مالی ، اثبات در دسترس بودن منابع مالی و بودجه کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی روزمره به زبان آلمانی است.

  لذا ، بهتر است پیش از انتخاب روشی جهت اثبات وضعیت مالی خود ، بر روی آماده سازی و ارسال به موقع درخواست های دانشگاهتان متمرکز شوید که پس از پذیرش در دانشگاه مورد نظر در آلمان ، فرایند درخواست ویزای تحصیلی آلمان و اجازه اقامت این کشور آغاز خواهد شد و این دقیقا زمان آغاز روند تهیه مدارک مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی سفارت آلمان و اضافه کردن مدارک این مورد به مدارک درخواست ویزا می باشد.

  روش های اثبات تمکن مالی سفارت آلمان 2023

  اثبات تمکن مالی سفارت آلمان به طرق مختلف امکان پذیر است ؛ اما توصیه می شود که با مقامات محلی که قصد دارید درخواست ویزا یا اجازه اقامتتان را به آن ارسال نمایید ، در این مورد مشورت کنید ، چرا که ممکن است در این زمینه شرایطی متفاوت وجود داشته باشد ؛ در ادامه به متداول ترین روش های اثبات منابع مالی کافی جهت اقامت در آلمان اشاره شده است:

  • حساب مسدود شده: افتتاح حساب مسدود شده در آلمان و واریز مبلغ تعیین شده
  • حمایت والدین: ارائه مدارک والدین و یا سرپرستان جهت اثبات درآمد سالانه و دارایی های مالی
  • بورسیه ها: در صورت دریافت بورسیه تحصیلی از طریق یک ارائه دهنده معتبر آلمانی ، می توان مدرک جایزه بورسیه تحصیلی را ارائه داد.
  • حامی مالی در آلمان: اثبات این موضوع که شخصی در آلمان که دارای اقامت دائم این کشور است ، می تواند هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی متقاضی را در آلمان تامین نماید.
  • ارائه ضمانت نامه بانکی

  حساب مسدود شده

  هر چند که می توان به طرق مختلف تمکن مالی ویزای آلمان را جهت پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در نظر گرفت ، اما بیش تر دانشجویان بین المللی از یک حساب مسدود شده برای این موضوع استفاده می کنند ؛ به طور کلی ، حساب مسدود شده راه حلی جهت درخواست های ویزا و اجازه ی اقامت آلمان است که توسط تمام مقامات آلمانی نیز پیشنهاد می شود.

  حساب مسدود شده نوعی حساب بانکی است که به طور خاص برای مطابقت با شرایط ویزا در آلمان در نظر گرفته شده و این نوع از حساب بانکی جهت مسدود نمودن مبلغ مورد نیاز برای تأمین هزینه های زندگی در کشور آلمان در مدت مشخصی که به طور معمول یک سال است ، مورد استفاده قرار می گیرد.

  بعد از ورود پول به حساب ، سازمان مرتبط ، تأییدیه مسدودسازی را صادر خواهد کرد و لازم است تا این مدرک به مقامات ارائه شود تا ثابت کند که شخص از بودجه لازم جهت اقامت در آلمان برخوردار است ؛ پس از صادر شدن ویزا یا اجازه ی اقامت ، می توان پرداخت های ماهیانه را از این حساب به یک حساب بانکی معمولی (حساب جاری یا Girokonto) منتقل کرد.

  دقت کنید که بعد از ورود به خاک آلمان ، نمی توان به همه پول به یکبار دسترسی داشت ؛ چرا که حساب مسدود شده به معنی انتقال پول به شکل جزئی و به صورت ماهیانه می باشد ؛ بدین ترتیب ، تضمین خواهد شد که شخص متقاضی از منابع مالی کافی برای کل دوره برخوردار خواهد بود و ریسک پایان یافتن منابع مالی به یکباره از بین خواهد رفت.

  حساب مسدود شده

  اسناد مربوط به درآمد والدین

  اگر جزو دانشجویانی هستید که برای تحصیل در آلمان از طریق والدین خود حمایت مالی می شود ، می بایست مدارکی را مبنی بر اثبات در دسترس بودن منابع مالی کافی از طریق والدین را ارائه دهید ؛ در چنین شرایطی ، معمولاً سفارت خانه ها و دفاتر خارجی به قرارداد کاری حال حاضر پدر یا مادر و یا هر دو و یا صورت حساب جاری والدین نیاز خواهند داشت.

  به طور کلی ، در زمان درخواست برای ویزای کشور آلمان ، می بایست صورتحساب های بانکی درآمد والدین را برای حداقل 3 ماه از زمان درخواست ارائه داد ؛ علاوه بر این ، برای اطمینان از این که حقوق والدین از طریق منابع قانونی تامین می شود ، ممکن است یک کپی از قراردادهای کاری آن ها نیز توسط سفارت آلمان درخواست شود.

  حامی مالی در آلمان

  یکی دیگر از روش های اثبات تمکن مالی ویزای آلمان ، ارائه ضمانت نامه از طریق یکی از اقوام یا دوستانی است که مقیم دائم کشور آلمان می باشد ؛ این سند که با عنوان Verpflichtungserklärung شناخته می شود ، شخص فوق الذکر را ملزم به تامین هزینه های زندگی فرد دعوت شده در طول زندگی در آلمان خواهد کرد ؛ لذا  وی در زمینه حمایت مالی از شخص تحت حمایت ، مسئولیت کامل خواهد داشت ؛ این ضمانت نامه از طریق اداره ثبت محلی قابل درخواست و صدور می باشد.

  برای صدور چنین تأییدیه ای ، ضامن می بایست یک اظهارنامه درآمد ارائه دهد تا بدین ترتیب ، از موجود بودن منابع مالی کافی برای حمایت از شخص دعوت شده در طول اقامت وی اطمینان حاصل شود.

  لذا ، بعنوان بخشی از فرایند اجرای اظهارنامه تعهد ، وضعیت مالی ضامن بررسی خواهد شد ؛ به طور کلی ، این تعهد نشان می دهد که شخص دعوت کننده ، تمایل به پوشش کلیه هزینه های معیشتی شخص دعوت شده ، از محل اقامت او گرفته تا موارد اضطراری نظیر بیماری دارد ؛ برای اقدام ویزا با چنین منبع تامین مالی به موارد زیر نیاز خواهد بود:

  • کارت شناسایی آلمانییا پاسپورت
  • کپی پاسپورت شخص متقاضی ویزا
  • گواهی وضعیت تأهل و تعهدات فعلی نفقه ، نظیر شرکای زندگی ، همسران و یا فرزندان خردسال

  حامی مالی در آلمان

  ضمانت نامه بانکی

  از نوع خاصی از وام های بانکی می توان در جهت اثبات تمکن مالی سفارت آلمان استفاده کرد ؛ در این صورت دانشجویان به میزان بودجه مورد نیاز برای تحصیل در آلمان می توانند از بانک ها وام بگیرند ؛ همچنین ، دانشجویان برای دریافت این وام ها بسته به بانک مورد نظری که وام را ارائه می دهد ، بهره های بسیار پایین (یا بدون بهره) را باید بپردازند.

  در صورتی که بخواهید از ضمانت نامه بانکی به عنوان نامه تمکن مالی استفاده کنید ، می بایست دقت داشته باشید که بانک با ارائه سند ضمانت نامه بانکی ، کلیه هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان را تامین نماید.

  بورسیه ها

  علاوه بر موارد ذکر شده جهت اثبات تمکن مالی موردنیاز سفارت آلمان ، ارائه مدارکی مبنی بر اخذ بورسیه تحصیلی از طریق بودجه عمومی و یا موسسه ای مجاز در آلمان نیز مورد قبول است ؛ لذا ، در صورتی که بورسیه تحصیلی از موسسه ای معتبر به شخص اعطا شده باشد ، وی می تواند از یک تاییدیه جایزه معتبر به عنوان مدرکی جهت اثبات منابع مالی کافی به منظور پوشش هزینه های اقامت و زندگی در آلمان استفاده کند ؛ اما دقت داشته باشید که ، از قبل در زمینه روش اثبات منابع مالی کافی با سفارت مشورت کنید تا از سندی که در این زمینه ارائه می دهید ، مطمئن باشید.

  در برخی موارد ، مبالغ بورسیه تا حدودی می توانند هزینه های زندگی متقاضی را در آلمان پوشش دهند که در این مواقع بهتر است این تأییدیه را با یک حساب مسدود شده ای که بقیه مبلغ را تحت پوشش قرار می دهد (یا موارد دیگری که ثابت می کنند از لحاظ مالی تامین می شوید) ، در نظر بگیرید.

  در مجموع ، اثبات تمکن یکی از موارد مهم جهت اقامت در این کشور می باشد و شخص متقاضی می بایست مبلغی را به عنوان تامین هزینه های زندگی در کشور آلمان در نظر بگیرد که برای اثبات تمکن مالی ویزای آلمان می توان به روش های مختلف از جمله حساب بلوکه شده ، مدارک درآمد والدین ، حامی و غیره اقدام نمود ؛ اگر از متقاضیان سفر به آلمان و اقامت در این کشور هستید ، مشاورین متخصص موسسه مهاجرتی مهرآفرین به شما کمک خواهند کرد تا بدون دغدغه وارد این کشور شده و در آلمان اقامت داشته باشید.

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  نمایش دیدگاه ها (1)