بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

اکثر دانشجویانی که قصد تحصیل در کشوری غیر از کشور خود را دارند ، به دنبال کشورهایی با معتبرترین سیستم آموزشی می باشند ؛ در همین راستا ، آلمان در صدر لیست بهترین کشورها برای مطالعه دوره ها و برنامه های رنک شده قرار دارد و دانشگاه های دولتی ، خصوصی و کالج های آلمان دوره های متنوعی را در رشته های مختلف نظیر مدیریت ، مهندسی ، علوم ، هنر ، تجارت و پزشکی ارائه می دهند.
همچنین ، کشور آلمان به واسطه ارائه بهترین دوره های آموزشی ، برای تولید فارغ التحصیلانی ارزشمند که از تمام مهارت های لازم جهت اخذ فرصت های شغلی که شامل بالاترین حقوق و دستمزدها می باشند ، نیز از اهمیت برخوردار است.

از ما مشاوره رایگان دریافت کنید!

با ما در ارتباط باشید و سوالات، ابهامات و نگرانی های خود را از طریق راه های ارتباط زیر با ما در میان بگذارید. از طریق شماره تماس زیر میتوانید با مشاورین ما گفتگو کنید

مشاوره رایگان

90003031

  درخواست فوری بررسی شرایط

  اکثر دانشجویانی که قصد تحصیل در کشوری غیر از کشور خود را دارند ، به دنبال کشورهایی با معتبرترین سیستم آموزشی می باشند ؛ در همین راستا ، آلمان در صدر لیست بهترین کشورها برای مطالعه دوره ها و برنامه های رنک شده قرار دارد و دانشگاه های دولتی ، خصوصی و کالج های آلمان دوره های متنوعی را در رشته های مختلف نظیر مدیریت ، مهندسی ، علوم ، هنر ، تجارت و پزشکی ارائه می دهند.

  همچنین ، کشور آلمان به واسطه ارائه بهترین دوره های آموزشی ، برای تولید فارغ التحصیلانی ارزشمند که از تمام مهارت های لازم جهت اخذ فرصت های شغلی که شامل بالاترین حقوق و دستمزدها می باشند ، نیز از اهمیت برخوردار است.

  لذا می توان گفت ، آلمان به عنوان مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود ؛ اگر شما هم از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های آلمان هستید ، با تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی در آلمان و یا رشته های پولساز در المان می توانید آینده خود را تضمین نمایید ؛ متخصصین شرکت مهاجرتی مهرآفرین در این خصوص راهنمای شما خواهند بود.

  دلایل تحصیل در آلمان

  آلمان دارای سومین اقتصاد بزرگ جهان است و برخی از معروف ترین مؤسسات تولیدی ، فناوری و تحقیقاتی دنیا در کشور آلمان واقع شده اند ؛ همچنین ، این کشور دارای برخی از برترین دانشگاه های جهان است و دانشجویان بین المللی می توانند در بهترین دانشگاه های مهندسی ، پزشکی و فنی آلمان تحصیل را دنبال نمایند.

  آلمان شامل موسسات فنی در سطح جهانی است که ارائه دهنده دوره های مختلفی نظیر مطالعات پزشکی هستند ؛ به طور کلی ، این کشور دارای بیش از 450 دانشگاه با بیش از 16500 برنامه است و مهم تر از همه این که ، دانشگاه های دولتی آلمان فاقد شهریه می باشند.

  در مجموع ، از دلایل انتخاب آلمان برای تحصیل ، هزینه های پایین ، ارائه طیف گسترده ای از دوره ها ، کیفیت بالای تحصیل ، دوره های آموزشی به زبان انگلیسی و تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی می باشند ؛ لذا ، هر ساله میلیون ها دانشجوی بین المللی جهت بهره از خدمات عالی دانشگاهی آلمان ، برای تحصیل در این کشور درخواست می دهند.

  بهترین رشته ها برای تحصیل در آلمان

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان کدامند؟ دانشگاه های آلمان ارائه دهنده دوره ها و برنامه های آموزشی با کیفیتی بالا هستند و این کشور همیشه سعی داشته تا با جذب استعدادهای خارجی ، به مرکزی برای دانشجویان بین المللی با استعداد تبدیل شود.

  به طور کلی ، آلمان در خصوص آموزش مهندسی پیشرو است و شامل فرصت های شغلی متعددی در این زمینه می باشد که باعث شده بسیاری از دانشجویان بین المللی به فکر تحصیل در این رشته تحصیلی در آلمان باشند و در ادامه حرفه مهندسی را دنبال نمایند ؛ به جز رشته مهندسی ، از دیگر رشته های جذاب برای تحصیل دانشجویان بین المللی در آلمان ، رشته های مدیریت ، علوم کامپیوتر ، ریاضیات و دیگر موضوعات می باشد:

  • پزشکی و دندانپزشکی
  • حقوق
  • مهندسی
  • ریاضیات و علوم کامپیوتر
  • علوم طبیعی
  • تجارت و اقتصاد
  • معماری
  • روانشناسی
  • فلسفه و علوم انسانی
  • مدیریت کسب و کار
  • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  • علوم اجتماعی

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

  بهترین دوره های مهندسی برای تحصیل در آلمان

  از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان ، رشته های مهندسی است ؛ آلمان یکی از کشورهایی سرشناس در علم مهندسی به روز است و این کشور از دانشگاه های خصوصی و دولتی معروفی که دوره های مهندسی با کیفیت را ارائه می دهند ، بهره می برد ؛ لذا ، بهترین دوره های مهندسی ارائه شده توسط دانشگاه های برتر آلمان و مدت زمان آن ها برای تحصیل در این کشور در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

  دانشگاه نام دوره مدت زمان دوره
  دانشگاه فنی مونیخ مهندسی مکانیک 4 سال
  مؤسسه صنعتی کارلسروهه مهندسی خودرو 3 سال
  دانشگاه RWTH  آخن مهندسی پزشکی 4 سال
  دانشگاه صنعتی کوتبوس آلمان مهندسی محیط زیست 4 سال
  دانشگاه ماگدبورگ مهندسی هوا فضا 3 سال
  دانشگاه فنی برلین مهندسی ارتباطات و اطلاعات 4 سال
  دانشگاه فنی کایزرسلاوترن مهندسی شیمی 4 سال
  دانشگاه دارمشتات مهندسی هسته ای 3 سال
  دانشگاه فنی مونیخ مهندسی برق 4 سال
  دانشگاه فنی درسدن مهندسی رایانه 4 سال

  بهترین رشته ها و گرایش های مدیریت در آلمان

  آلمان یکی از برترین مقاصد برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس می باشد و در چند سال اخیر ، دوره های مدیریت دانشگاه های آلمان به سرعت به مدرکی مطلوب در بین دانشجویان بومی و بین المللی تبدیل شده است لذا می توان گفت ، دوره های مدیریت از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان می باشد.

  در همین راستا ، کارشناسی ارشد مدیریت از طریق تعداد زیادی از دانشگاه های آلمان ارائه می شوند ؛ خوشبختانه ، در سال های اخیر آلمان به خوبی توسط برخی از مدارس عالی کسب و کار که دارای رتبه جهانی هستند ، خدمت رسانی کرده است ؛ در ادامه به برخی از رشته ها و دانشگاه های برتر ارائه دهنده دوره های مدیریت اشاره شده است:

  دانشگاه نام دوره طول دوره
  دانشگاه مدیریت اتوبیشیم – WHU کارشناسی ارشد مدیریت بین الملل 2.5 سال
  دانشگاه اروپایی اقتصاد کارشناسی ارشد مدیریت و بازاریابی 2 سال
  دانشکده مدیریت دانشگاه فنی مونیخ کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 2 سال
  دانشگاهESMT  برلین کارشناسی ارشد مدیریت 2.5 سال
  دانشکده اقتصاد و حقوق برلین کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین المللی 2 سال
  دانشکده بازرگانی مانهایم کارشناسی ارشد مدیریت 2 سال
  دانشکده مدیریت دانشگاه کلن کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 2 سال
  مدرسه کسب و کار ESB در روتلینگن کارشناسی ارشد مدیریت داده های کاربردی 1.5 سال
  دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی دیجیتال 2 سال
  دانشکده مدیریت HHL لایپزیگ کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی 1.5 سال

  بهترین دوره ها در زمینه کامپیوتر و فناوری اطلاعات در آلمان

  از دیگر دوره ها که به عنوان بهترین رشته های تحصیلی در آلمان شناخته می شود ، می توان به برنامه های کامپیوتر و فناوری اطلاعات اشاره نمود ؛ با این که آلمان به عنوان بهترین مکان جهت تحصیل در رشته های مهندسی و تولید شناخته می شود ، اما در حال حاضر وضعیت کمی فرق کرده و بسیاری از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ، دوره های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات را برای تحصیل انتخاب می کنند ؛ لذا ، آلمان در زمینه دوره های علوم کامپیوتر ، اطلاعات و فناوری ، بی رقیب است.

  در ادامه به دوره های برتر در زمینه کامپیوتر و فناوری اطلاعات در آلمان اشاره شده است:

  دانشگاه نام دوره طول دوره
  دانشگاه فنی مونیخ کارشناسی ارشد علوم داده 2 سال
  مؤسسه صنعتی کارلسروهه کارشناسی ارشد مهندسی سیستم های نهفته 2 سال
  دانشگاهRWTH  آخن کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار 2 سال
  دانشگاه فنی برلین لیسانس علوم داده ، هوش مصنوعی و تجارت دیجیتال 3 سال
  دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار 2 سال
  دانشگاه فرایبورگ کارشناسی ارشد مدیریت داده های بزرگ 2 سال
  دانشگاه فنی دارمشتات تحلیل کسب و کار و کلان داده 2 سال
  دانشگاه بن لیسانس علوم کامپیوتر 3 سال
  دانشگاه فردریش الکساندر ارلانگن – نورنبرگ کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر 2 سال

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان در زمینه هنرهای تجسمی ، هنر و علوم انسانی

  آلمان از میلیون‌ ها دانشجوی بین المللی علاقمند به تحصیل در زمینه هنرهای تجسمی ، علوم انسانی و نیز دانشجویان دوره های هنر میزبانی می کند ؛ با این که دوره های ذکر شده کم تر در نظر گرفته می شوند ، اما به هر حال ، مدارک آلمانی بسیار ارزشمند هستند و در سطح جهانی معتبر می باشند.

  رشته های پولساز در المان

  اهمیت دروس هنر و علوم انسانی در کشور آلمان به اندازه علوم زیستی است ؛ لذا ، اگر قصد دارید در زمینه هنر مشغول به کار  شوید و شغل قابل توجهی در این رابطه داشته باشید ، می توانید بهترین دوره را از بین دوره های هنر و علوم انسانی که در جدول زیر ذکر شده است ، انتخاب نمایید:

  دانشگاه نام دوره طول دوره
  دانشگاه برلین کارشناسی علوم انسانی 3 سال
  دانشگاه هامبورگ کارشناسی ارتباطات و هنرهای میان رشته ای 3 سال
  دانشگاه کلن لیسانس هنر در زمینه طراحی مد 3 سال
  دانشکده کسب و کار ESCP اروپا کارشناسی ارتباطات 2.5 سال
  دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ کارشناسی اندیشه های اجتماعی 2.5 سال
  دانشگاه هایدلبرگ لیسانس نقاشی و طراحی 3 سال
  دانشگاه هومبولت برلین کارشناسی هنرهای زیبا 3 سال
  دانشگاه ورزبورگ لیسانس علوم سیاسی 2 سال
  دانشگاه صنعتی براونشوایگ کارشناسی رسانه و روزنامه نگاری 3 سال
  مدارس کسب و کار و نوآوری برلین کارشناسی انیمیشن و بازی 3 سال

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان مقطع کارشناسی

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی کدامند؟ اگر به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی هستید ، آلمان به عنوان مکانی محبوب برای دانشجویان بین المللی ، تحصیلی مقرون به صرفه را در مقطع کارشناسی ارائه می دهد ؛ این کشور مسیر را برای بهره از آموزشی باکیفیت در مقطع لیسانس همواره کرده ، چرا که دارای امکانات تحقیقاتی و آموزشی در سطح جهانی است.

  لذا ، هر ساله بیش از 25000 دانشجوی بین المللی برای تحصیل در دوره های کارشناسی آلمان اقدام کرده و دانشگاه های آلمان از متقاضیان برای شرکت در برنامه های تحصیلی بین‌ المللی و فرصت های تحقیقاتی عالی استقبال می کنند ؛ در ادامه به لیستی از بهترین دوره های کارشناسی دانشگاه های آلمان برای داشتن شغلی بهتر اشاره شده است.

  دانشگاه نام دوره طول دوره
  دانشگاه فنی برلین لیسانس مهندسی مکانیک 2.5 سال
  موسسه فناوری کارلسروهه  (KIT) لیسانس مهندسی هوافضا 3 سال
  دانشگاه هومبولت برلین لیسانس اقتصاد 3 سال
  دانشکده کسب و کار اتحادیه اروپا شعبه مونیخ لیسانس روابط بین الملل 3 سال
  دانشگاه RWTH آخن لیسانس علوم کامپیوتر 3 سال
  دانشگاه صنعتی براونشوایگ لیسانس مدیریت بازرگانی 3 سال
  دانشگاه بامبرگ لیسانس مهندسی سیستم های اطلاعات 3 سال
  دانشگاه علوم کاربردی SRH برلین سیستم های مکاترونیک کاربردی 3 سال
  دانشگاه علمی کاربردی ماکرومدیا لیسانس روزنامه نگاری 3 سال
  مدارس کسب و کار و نوآوری برلین کارشناسی انیمیشن و بازی 3 سال

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان مقطع کارشناسی ارشد

  آلمان از جمله بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل دوره کارشناسی ارشد می باشد و در حدود 150 دانشگاه در این کشور  برنامه هایی به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند.

  به طور کلی ، تحصیل در سطح جهانی شامل هزینه های زیادی است ؛ اما در حال حاضر کشور آلمان به عنوان کشوری که توانسته یک سیستم آموزشی توسعه یافته که بودجه آن توسط دولت تامین می شود ، را ایجاد کند و از آن پیروی نماید ، شناخته می شود ؛ لذا ، در آلمان ، می توان دوره های فوق لیسانس را از طریق دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور با شهریه هایی پایین دنبال نمود ؛ اما بهترین رشته های تحصیلی در آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد کدامند؟ در جدول زیر برخی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان برای دوره های کارشناسی ارشد معرفی شده است:

  دانشگاه نام دوره طول دوره
  دانشگاه علمی کاربردی ماکرو کارشناسی ارشد تجارت رسانه های دیجیتال 2.5 سال
  دانشکده کسب و کار  ICN کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات 2 سال
  دانشگاه بین المللی شیلر کارشناسی ارشد مدیریت طراحی 2 سال
  مدرسه مدیریت اتو بیشیم – WHU کارشناسی ارشد امور مالی 2 سال
  دانشکده کسب وکارمونیخ  GmbH کارشناسی ارشد تجارت بین الملل 1.5 سال
  دانشکده مدیریت TUM هیلبرون کارشناسی ارشد مدیریت 2 سال
  دانشگاه فنی مونیخ کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار 2 سال
  دانشگاه هومبولت برلین کارشناسی ارشد علم داده 2.5 سال
  دانشگاه برلین کارشناسی ارشد کسب و کار دیجیتال 1.5 سال
  دانشگاه RWTH آخن کارشناسی ارشد علوم محاسباتی 2 سال

  بهترین دوره های MBA در آلمان

  آلمان بهترین مکان برای تحصیل در رشته های MBA است ؛ بسیاری از دانشکده ها ، دانشگاه ها و مؤسسات بازرگانی کشور آلمان ارائه دهنده برترین برنامه های MBA در سطح جهانی هستند و از اعتبارنامه هایی بهره می برند که به دشواری به دست می آیند و تضمین استانداردهای برتر آموزشی و پژوهشی در دوره های مدیریت بازرگانی می باشند ؛ در ادامه لیستی از برترین دوره های MBA آورده شده است:

  دانشگاه نام دوره مدت زمان دوره
  دانشگاه RWTH آخن دوره مدیریت اجرایی در نوآوری و ایجاد کسب و کار 2 سال
  دانشکده مالی و مدیریت فرانکفورت MBA  دیجیتالی شدن و تغییرات صنعتی 2 سال
  دانشگاه فنی مونیخ MBA  مدیریت انرژی 2.5 سال
  دانشگاه یوهانس گوتنبرگ MBA  نوآوری کسب و کار 2 سال
  مدرسه بازرگانی مانهایم  (MBS) MBA  امور مالی و حسابداری 2 سال
  دانشگاه بین المللی علمی کاربردی  IU MBA  مدیریت منابع انسانی بین المللی 2 سال
  دانشکده مدیریت اتو بیشیم – WHU MBA  کارآفرینی 2.5 سال
  دانشگاه هامبورگ MBA  مدیریت سلامت 2 سال
  دانشگاه لایپزیگ MBA  ارتقاء و آموزش شرکت های کوچک 2 سال
  دانشکده تجارت و نوآوری برلین MBA  کسب و کارهای جهانی 2.5 سال

  رشته های پولساز در المان

  رشته های پولساز در آلمان

  پردرآمدترین مدارک تحصیلی در آلمان کدامند؟ در صورتی که تصمیم به تحصیل در کشور آلمان را داشته باشید ، شناخت دوره هایی که بهترین فرصت های شغلی را پیش روی شما خواهند گذاشت ، بسیار مفید خواهد بود ؛ لذا ، متقاضی بهتر است به دنبال پردرآمدترین مدارک تحصیلی و یا رشته های پولساز در المان باشد ؛ برخی از این رشته های پردرآمد در زمینه های زیر می باشند:

  • پزشکی و دندانپزشکی
  • حقوق
  • مهندسی
  • مهندسی صنایع
  • ریاضیات و علوم کامپیوتر
  • علوم طبیعی
  • تجارت و اقتصاد
  • معماری
  • روانشناسی
  • زمین شناسی
  • بازار یابی

  در ادامه به بررسی برخی از رشته های پولساز در المان می پردازیم.

  پزشکی و دندانپزشکی

  یکی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان  ، رشته پزشکی و دندانپزشکی است ؛ مدرک پزشکی یا دندانپزشکی شامل طیف گسترده ای از مشاغل پردرآمد است ؛ به گفته دانشگاهیان ، میانگین حقوق یک فارغ التحصیل پزشکی یا دندانپزشکی به طور سالانه در حدود 80،000 یورو است ؛ همچنین ، پزشکان از همان ابتدای کار ، با حقوق حدود 50،000 یورویی سالانه ، بیش از هر دوره دیگری درآمد دارند که البته ، حقوق ها با توجه به تجربه و تخصص افراد می تواند متفاوت باشد ؛ به عنوان مثال ، جراحان می توانند 22.500 یورو در هر ماه درآمد داشته باشند.

  حقوق

  پزشکی و حقوق از سخت ترین رشته های تحصیلی جهت پذیرش هستند ؛ معیارهای بالای پذیرش و همچنین دوره های بسیار چالش برانگیز ، از با ارزش بودن این رشته ها خبر می دهند ؛ لذا ، وکلا به خاطر اهمیتی که در جامعه دارند ، دستمزد خوبی هم اخذ می نمایند ؛ به طوری که میانگین حقوق وکلا و قضات در آلمان 74013 یورو سالانه می باشد.

  مهندسی

  مدارک مهندسی به خاطر ماهیت علمی آن ها ، به عنوان یکی از سخت ترین رشته ها شناخته می شوند ؛ مهندسین باید بسیار دقیق عمل کنند ، چرا که خطاهای هر چند کوچک ، عواقب بزرگی را به دنبال خواهد داشت ؛ به همین خاطر ، حقوق مهندسین بالاست و می توان گفت که مهندسی از رشته های پولساز در المان می باشد ؛ میانگین حقوق برای مدرک مهندسی 69850 یورو سالانه است.

  بهترین رشته ها برای تحصیل در آلمان

  مهندسی صنایع

  مهندسی صنایع ، شاخه ای از مهندسی است که در جهت کارآمدتر کردن سازمان ها و شرکت ها عمل می کند ؛ این متخصصان بر به حداکثر رساندن بهره وری و کاهش مشکلات تولید در کارخانه ها متمرکزند و از آن جا که همه مشاغل به دنبال کارآمدتر شدن هستند ، این مدرک تحصیلی 70288 یورو سالانه درآمد خواهد داشت.

  ریاضیات و علوم کامپیوتر

  علم ریاضیات همواره مورد توجه بوده است ؛ ریاضیدانان با محاسبات سر و کار دارند و مدل ها و فرمول هایی را که مسائل دشوار و چالش برانگیز را حل می کند ، ارائه می دهند.

  علاوه بر این ، ظهور فناوری ، باعث شده تا دانشمندان کامپیوتر از اهمیت زیادی برخوردار باشند ؛ این متخصصین الگوریتم ها و مدل هایی را که به افراد امکان می دهد تا تنها از طریق یک صفحه کوچک با یکدیگر در ارتباط بوده و کار کنند ، کشف می کنند.

  لذا ، وابستگی دنیای امروز به ریاضیات و علوم کامپیوتر موجب شده تا این دوره ها از جمله رشته های پردرآمد باشند و میانگین حقوق سالانه اشخاصی که دارای مدرکی در زمینه ریاضیات و علوم کامپیوتر هستند ، 68241 یورو خواهد بود.

  میانگین حقوق دیگر رشته های پولساز در المان

  میانگین حقوق دیگر رشته های پولساز در المان به شرح زیر می باشد:

  رشته میانگین حقوق در آلمان
  تجارت و اقتصاد حدود 70،000 یورو در سال
  بازاریابان با تجربه 130،000  یورو در سال
  علوم طبیعی حدود 66954 یورو در سال
  تجارت و اقتصاد حدود 65404 یورو در سال
  معماری حدود 55822 یورو
  روانشناسی 55204  یورو در سال
  زمین شناسی حدود 53713 یورو سالانه

  به طور کلی ، کشور آلمان دارای اقتصاد بزرگی است و شامل فرصت های شغلی زیادی برای شهروندان بومی و متقاضیان بین المللی است ؛ این کشور هر ساله شاهد عزیمت دانشجویان زیادی برای تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های آلمان است ؛ اما با انتخاب بهترین رشته های تحصیلی در آلمان می توان درآمد خوبی را در آینده نصیب خود کرد ؛ اگر در مورد رشته های پولساز در آلمان سوالی دارید ، همین حالا می توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی مهرآفرین تماس برقرار کنید.

  پیشنهاد مطالعاتی:

  مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  مهاجرت تحصیلی به مجارستان

  مهندسی مکانیک در آلمان

  سوالات متداول

  از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد شامل مدیریت بازرگانی ، مهندسی ، معماری ، حقوق و علوم داده است.

  در آلمان به خاطر تمرکز صنعتی آلمان ، مهندسین مکانیک از تقاضای زیادی برخوردارند و این افراد در صنایع مختلفی نظیر خودروسازی ، کشتی سازی و تولید که به ساخت و ساز فنی نیاز دارند ، می توانند فعالیت داشته باشند.

   

  5/5 - ( تعداد افرادی که به این مطلب امتیاز داده اند: 1نفر)
  پیام بگذارید